Dünya Bankası Türkiye Değerlendirmesi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Dünya Bankası Türkiye Değerlendirmesi

12 Ağustos 2020

Dünya Bankası Türkiye Değerlendirmesi

Dünya Bankası Türkiye Değerlendirmesi

Dünya Bankası, Türkiye’nin pandemi sürecinin arttığı bu dönemin başka ülkelere göre daha hızlı bir şekilde kontrol altına aldığını belirtti. Virüs kontrol altına alınırken alınan önlemlerin devam edilmesine, bu zorlu süreçte vatandaşlara sağlanan desteklerle etkin bir politika izlediğinin altını çizmektedir.

Dünya bankası, Dünya Bankası Değerlendirmesi nedir sorusuna hazırladığı raporu Ağustos sayısına ekledi. Ekonomik faaliyetleri, gelişmeleri güncel olarak değerlendirildiği ve Türkiye’nin ekonomik beklentilerle alakalı yayımlanan rapor içinde ayrıca virüsün kontrolündeki etkinliğini diğer ülkelerle kıyaslayan bir metinde bulunmakta. Yayınlanan bu yazıda ülkemizin bu süreçte diğer ülkelere göre oldukça iyi bir şekilde yönettiği.

Dünya Bankası Türkiye Değerlendirmesi Hakkında

Kovid-19 virüsü ekonomiyi oldukça derin boyutlara ulaştığını belirten raporda, ülkemizin 2018 yılında yaşadığı ekonomik düşüş sonrasında toparlanmasını sekteye uğrattı şeklinde devam ediyor.

Cari açık konusunda dengesizlik durumunun yeniden gün yüzene çıktığını belirten raporda bunun nedeni için ise şöyle devam ediyor. Küresel büyümede yavaşlama ile ülkemizin ihracat mallarında ve hizmetlerinde olan dış arzın düşmesi olarak gösteriliyor. Ülkemizde dış baskılarla ve yurt içinde salgından dolayı kontrol altına alınmaya yönelik önlemler nisan ayında yurt için üretim ani bir şekilde düşüşe geçtiğini de anımsatıyor rapor.

Dünya Bankası Türkiye Değerlendirmesi

Dünya Bankası Değerlendirmesi Etkileri

Dünya Bankası Türkiye Değerlendirmesi Etkileri Rapor Kovid-19 virüsünün sokmuş olduğu durum neticesinde 3,5 milyon kişinin yoksulluk sınırının altına düşebileceği bildiriyor ve ekliyor. Bu sayının dörtte üçü yani yüzde yetmiş beşi yönetilen bu süreçte yapılan sosyal destek yardımları sayesinde bu sınırın üstünde kalabileceğini belirtiyor. Hızlı ve kapsamlı bir şekilde yapılan politika müdahaleleri bu salgının kötü etkisini hafifletmesine yardımcı olur. Bu dönemlerde ve normal dönemlerde verilen Belediye destek paketleri hakkında bilgi almak istiyorsanız sitemizdeki yazıyı inceleyebilirsiniz. Bankalar hakkında bilgi almak için, bankalarda yapacağınız işlemler için bilgi almak istiyorsanız sitemizde bulunan yazıları inceleyebilirsiniz.

Dünya Bankası Türkiye Değerlendirmesi

Dünya Bankası Yetkilileri Türkiye Değerlendirmesi

Bankanın Türkiye Direktörü bu konu için birkaç açıklama yapmıştır ve açıklama şu şekildedir. Salgına karşı yapılan hızlı ve geniş çaplı politika müdahaleleri virüsün kötü etkilerinin azalmasını sağlamıştır.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ