Devlete Ait Tüm Bankalar - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Devlete Ait Tüm Bankalar

7 Haziran 2020

Devlete Ait Tüm Bankalar

Ülkemiz içinde banka faaliyetleri gün geçtikçe artmakta ve merkezleri ülkemiz dışında olan birçok bankada ülkemizde faal olmaları artmaktadır. Bankaların yapılarına baktığımız zaman özel sermaye bankaları, devlet bankaları, özel sermayeli katılım bankaları ve son olarak devlet katılım bankaları şeklindedir. Banka müşterileri ilk önce devlet bankasını seçmek istiyorlar bundan dolayı sizin için bu yazımızı hazırladık ve Devlete Ait Tüm Bankalar hangileridir sizin için hazırladık.

Devlete Ait Tüm Bankalar Listesi

Devletin bankalarının neler olduğunu sıralayacak olursak bunlar aşağıdadır;

Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank devletimiz bankaları olarak bilinmektedir, devlete ait tüm bankalar nelerdir sorusunun cevabı şekildedir.

Son dönemlerde yaratılanlar içinde ise ekonomik ve bankacılık politikaları doğrultusunda katılım bankacılığı olarak çıkan bir katılım bankaları da bulunmaktadır. Devlete Ait Tüm Katılım Bankalar hakkında size bilgi verecek olursak bu bankalar aşağıda verilmiştir.

Ziraat Katılım, Vakıfbank Katılım, Emlak Katılım bankaları şeklinde olup bunlarda sizin için hizmet vermektedir. Genel olarak size bu bankalar hakkında bilgiler verilmiş olup aşağıda size sunulmuştur.

"<yoastmark

Ziraat Bankası

Ülkemizde bulunan en köklü, en eski bankalar içinde yer alan Ziraat Bankası ilk kurulurken amacı zirai faaliyetler konusunda destek olması, çiftçilere destek verilmesiydi. Fakat günümüzde bu banka diğer bankalardan bir farkı olmayıp bütün konular için sizlere krediler sağlayabilir. Bu banka hakkında bilgiler edinmek isteyenler internet sitesine girip hangi konularda sizlere destek verdiğini görebilirsiniz.

"<yoastmark

Halk Bankası

Ziraat bankası kadar eski olmasa da bir diğer eski bankalardan olan Halk Bankası kurulurken amacı kobilere ve esnaflara destek amaçlıydı. Esnafların içinde işlerini büyütmek isteyenlere ya da finansal sıkıntılar çekenlere kredi imkanı vermekteydi. Yıllar önce Atatürk tarafından verilen bir talimat doğrultusunda kurulmuş olan banka ile günümüzde bütün bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Detaylı bilgi almak isteyenler Halk Bankası Müşteri Hizmetleri yazımızı okuyarak bankaya nasıl ulaşabileceğini öğrenebilir bu şekilde aklınızda bulunan sorulara çözüm olabilirsiniz.

"<yoastmark

Vakıfbank

Sermayesi olarak düşündüğümüzde oldukça güçlü olan bu bankanın kuruluş amacı vakıfları desteklemekti. Yine bu bankada artık sadece vakıflara değil kendisine gelen bütün müşterilerin sorunlarına yardım etmekte olan bir bankadır. Bankacılık işlemlerinde oldukça fazla kampanyalar sunan Vakıfbankın bir kampanyası da Sarı Panjur olup konut kredisinde yaptığı bir kampanyadır. Yaptıkları kampanyalar ile müşterileri kendine çekmeyi başardığı bir kesin olup bilgi almak isterseniz internet sitesine ya da müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ