Devlet Mazot Desteği - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Devlet Mazot Desteği

"<yoastmark

Devlet Mazot Desteği Başladı mı

Devlet Mazot Desteği Nasıl Alınır, almak isteyen çiftçilere verilecek olan destek hakkında yazımızı hazırladık, diğer destekler için örneğin Damlama Sulama ve Sondaj İçin Devlet Desteği için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Gübre, yem, tarla parası ve mazot destekleri almak isteyen çiftçilerimiz Milli Tarım Projesine göre başvuru yapması gerekmektedir. Havza alanlarının üretime geçişinin hızlanması ve havzalardaki üretim desteklenerek hemen başlaması için çiftçilere mazot müjdesi verildi. Ülkemizde bulunan bütün havzaların tespiti yapılarak gerekli çalışmaların belirlenmesi ile havzalarda üretime engel olan bir sorunun kalmadığı belirtilmekte. Havzalarda ekilecek olan ürünler devlet tarafından belirlenen ürünler olacağından bu ürünler havzalara göre özel seçilecektir. Devlet Mazot Desteği Hangi İllerde verileceğini merak ediyorsanız havzalarda bu yardım yapılacak, havzalarda bu ürünleri yetiştirecek olan çiftçimize birçok destek verilecektir bunların içinde de mazot desteği bulunmaktadır. Ülkemizde 941 tane havza bulunmakta, havzalarda devletin belirlediği ürünler dışında bir şey yatıştırmak isteyen çiftçiler destek sağlanmayacaktır. Çünkü havzadan en çok verim alacak tarım ürünleri devlet tarafından belirlenecek bu ürünler orada en kaliteli yetişecek olan ürünler olmaktadır.

"<yoastmark

Devlet Mazot Desteği Ne Zaman Verilecek

Tarımda verimliliği sağlamak için en önemli etmenlerden biri olan gübre için devlet %23 oranında gübre desteği sağlamıştı. Yani alacağınız 100 TL’lik gübrenin devlet sayesinde 23 TL indirimli olarak alabilirsiniz. Şimdi bu desteğin yanına mazot indirimi sağlanmaya başlanmıştır aldığınız mazotun yarısının karşılanacağı bakanlık tarafından bildirilmiştir. Bu desteğin ne zaman başlayacağını çiftçiler merak ederken Cumhurbaşkanı gereken açıklamayı 23 Şubat 2018 de yapmıştı. Bu tarihten sonra çiftçilerimiz havzalarda yapacakları üretim için mazotlarını %50 oranında almaya başladılar. Yani 100 TL mazot alımınız için 50 TL ödeme yapacaksınız. Az yakan traktörler hakkında bilgi almak için sitemizdeki yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Çiftçi Mazotun Yarısı Devletten

Devlet 2018 yılında havzada üretim yapan çiftçilere Devlet Mazot Desteği Ne Kadar mazotlarının yarısını devletin karşılayacağını ve mazot fiyatlarından çiftçilerin etkilenmemesini istediklerini belirtmişti. Bu yardımla çiftçilerin daha fazla kazanmaları, emeklerinin karşılığını almaları ve çiftçinin aldığı mazotun ne kadar olduğu hakkında bilgi almak için bu destek verilmekte. Geçtiğimiz 14 yıl boyunca birçok konuda desteğini esirgemeyen devletimiz tarım alanında da çiftçinin yanında olarak desteğini sağlamakta. Olabilecek bir kuraklık veya verimsizlik durumları içinde Tarım Bakanlığının devreye gireceğini, çiftçilerin mağdur olmaması için desteklerin süreceği konuşulanlar arasında. 2023 yılında 150 milyar dolarlık üretimin yapılması hedefler arasında bulunmaktadır. Hedeflenen rakama ulaşmak için desteklerin devam edeceği söylenmişti.

"<yoastmark

Havzada Doğru Ürünü Eken Çiftçiye Tam Destek

Devlet Mazot Desteği Başvurusu, belirlenen havzalarda yapılan çalışmalar sonucunda o bölgede yetiştirilmeye en uygun, en verimli ürünleri belirleyip bu ürünleri yetiştirenlere mazot desteği verilecek. Bu destekler sağlanırken ihtiyacı olan kişilere verileceği bu destekten istifade etmek isteyenlerin boşuna umutlanmamasının da altını çizmiştir. Tarım Bakanlığının iznini yapıp ilgili ürünle üretim yapanların % 50 mazot destekleri hazır olarak onları beklemekte.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ