Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor mu - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor mu

11 Mart 2020

"<yoastmark

Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor mu

Ağız ve diş sağlığı hastanelerinde yapılan işlemlerin içinde diş protezi, dolgu, kaynak, kanal tedavileri yapılırken kurtarılmayacak olan dişlerinizin çekilmesi ve tartar tedavisi gibi işlemlerde yapılanlar arasında. Bu tedavilerin içinde diş teli takımı da ortodonti ana bilim dalında uzman olan hekimlerin olduğu yerlerde mevcuttur. Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor mu sorusunun cevabı bu işlemi yapan hekim olduğu sürece mümkündür, genelde bu tedavi ağız ve diş sağlığı merkezlerinde gerçekleştirilmekte. Yani ortodonti ana bilim dalında uzman olan hekimlerin olduğu her yerde bu işlem yapılmaktadır. Üniversite diş hekimliği bölümleri, klinikler, ağız ve diş sağlığı merkezleri ve devlet hastanelerinde diş teli takılmakta.

Diş Teli Fiyatları Ne Kadar

Yaptırdığınız tele göre değişiklik gösteren fiyatlar 2500 TL ile 6500 TL arasında değişikliğe uğramakta. Fiyat değişikliğinin asıl neden diş yapınız ile ilgilidir, diş yapınıza göre farklı teller kullanılıp fiyatlarda değişmektedir. Diş teli taktırmak isteyen çoğu insan dişlerinin görünümünü düzelterek görünüşünü değiştirmek istediği için 18 yaşından büyükler için devlet desteği sağlanmamakta. 2000’li yılların başında bütün vatandaşların diş teli masrafını devlet karşılamaktaydı. Bu tedaviyi yaptıran kişilerin sayısının oldukça fazla şekilde artmasıyla devlet desteğini sadece 18 yaşından küçükler için sağlamaya başladı. Sağlık bakanlığı 18 yaşından küçük olanların bakanlığa bağlı kurumlarda yapılması sonucunda karşılamakta. Bu paranın sadece işçilik masrafını karşılamakta diş teli malzemelerini sizin almanız gerekmektedir. Bu koşullarda devletin sağladığı destek yaklaşık olarak %50 sularına denk gelmektedir.

"<yoastmark

Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor mu sorusunun cevabını sizin için vermiştik fakat yoğunluk oldukça fazla olduğu için randevu alacağınız tarih 6 ay hatta daha fazla bir süre olabilir.

Diş Teli Tedavisine Devlet Desteği

Devlet Hastanesi Diş Teli Takıyor mu sorusunun yanında devlet desteği nasıl oluyor kısmını da cevaplayalım. Çene yapınızın bozuk olması, dar olması damak problemleri yaşamanıza dişlerinizin yamuk çıkmasına sebep olacaktır. Dişlerin bozuk olması, ayrık olması, dişlerinizin birbiri üstüne çıkması gibi rahatsızlıklar oldukça fazla yaşanmaktadır. Sağlık sorunu olarak yaşanan bu problem psikolojik problemlere de yol açmaktadır ama çözümü vardır. Diş teli tedavisi bu probleme çözüm olmakta fakat uzun ve külfetli bir iş olmaktadır. Devlet desteğinin belirli yaşa kadar olduğunu ve bu tedavinin bakanlığa bağlı yerlerde ortodonti uzmanının yapması gerektiğinden bahsetmiştik. Tedavinin ne kadar süreceği ve bu süreçte dişlerinize nasıl bakmanız gerektiğini tedaviyi yapan hekim tarafından detaylı bir şekilde alacaksınız.

"<yoastmark

Diş Teli Tedavisi Nasıl Uygulanır

Ortodonti bir bilim dalı olarak dişlerin diş kemikleri ile ilgili oluşumunu anlatır. Kemiklerin üstünde dişlerin oluşumunun nasıl olduğunu inceleyen ve damak tedavisi ile uğraşan hekimlerin uzmanlığıdır, bunun yanında Devlet Kaç Yılda Bir Gözlük Veriyor yazımızda gözlükler hakkında bilgi de alabilirsiniz. Tel tedavisine başlamanız için uzman birine başvurarak sorununuzdan bahsetmelisiniz. Hekimin incelemeleri sonucunda tedavinin yapılıp yapılamayacağı belirlenir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ