Devlet Desteği Başvuru - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Devlet Desteği Başvuru

Devlet Desteği Başvuru denildiğinde aslında çok kapsamlı bir arama yapılmaktadır. Devlet birçok konuda vatandaşımızın yanında olmak için çabalamakta. Hayvancılık ile uğraşanlar, uğraşacak olanlar için destek vermekte, tarımla ilgili çalışmalarda destek vermekte, evlenenlere, ev alanlarla birçok konu bulunmaktadır. Siz devletin destekleri konular içinde sizin için olanı biliyorsanız onunla ilgili bilgileri diğer yazılarımız içinde bulabilirsiniz. Devletin destekleri saymakla bitmeyebilir, kosgeb aracılığı ile birçok iş kolu için destek verirken, özel okul içinde ayrı bir destek vererek aslında birbirinden ayrı konular için destek vermekte. Dilerseniz birkaç hibe devlet desteğinden bahsedelim burada bulunmayanlar için sitemize uğramayı unutmayın.

"<yoastmark

Evlenecekler Devlet Desteği Başvuru

Devletimiz evlenen kişilere çeyiz adı altında hibe yardımında bulunmaktadır. Hibe için yapmanız gereken çoğu bankada bulunan bir çeyiz hesabı açmak, bu hesap mevduat hesabı da olabilir. Açtığınız gibi hibe gelecek diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü en az 36 ay bu hesaba para yatırmanız gerekmektedir. Eğer bu şartı yerine getirmediyseniz destek almayacaksınız, hesabınıza para yatırdığınız aya göre desteğiniz artmakta. Örneğin 36 ay para yatıranla 60 ay yatıran bir tutulmuyor, bu destekten yararlanmak için 27 yaşından küçük olmanız gerekmektedir. Hibeyi almak istiyorsanız en geç 24 yaşınızda hesabı açmış olmanız gerekir aksi taktirde 36 ay şartı sağlanmamaktadır. Devlet Desteği Başvuru için para yatırmanız gereken ayları tamamladığınızda ve evliliğinizden en geç altı ay sonraya kadar bankanıza gidip bunun için başvuruda bulunmanız yeterlidir. Verilen hibe tutarları, her ay en az ne kadar yatırmalısınız, her ay en fazla ne kadar yatırabilirsiniz gibi bilgiler için sitemizi ziyaret edin.

"<yoastmark

Ev Alanlara Devlet Desteği Başvuru

Devletin bir diğer desteği ev alanlar içindir. Ev alanlarda devletten destek almak için bankada hesap açıp evlenenlerdeki gibi her ay para yatırması gerekmektedir. Ev alanlarında banka hesaplarına en az 3 sene yani 36 ay para yatırması gerekir aksi taktirde destek verilmeyecektir. Ev desteği almak isteyenler için bir takım daha şart bulunmaktadır. Bu şartlardan biri alacağınız evin ilk evinizin olması gerekmektedir. Ev alanların Devlet Desteği Başvuru yine banka üzerinden yapılmaktadır para yatırma işleminiz bitirip dairenizi aldıktan sonra destek sağlanmakta. Tapunuzla birlikte bankanıza gittiğiniz zaman desteğe başvurabilirsiniz, unutmamanız gereken bir bilgide evi aldıktan sonra altı ay geçmemesi. Eğer başvuruyu altı ay sonra yaparsanız geçerli olmayacaktır, bankanız herhangi bir belgeyi istemesi durumunda götürmeniz gerekebilir.

"<yoastmark

Kosgeb Destek

İçinde birçok iş kolu ile kobilere yardım eden devlet desteği veren kosgeb de hibelere devam etmektedir. Devletin desteklerini saymakla bitiremeyiz, iş kurmak istiyorsanız kosgeb size yardımcı olacaktır. Ama hayvancılık yapacaksanız ve bunun için destek bekliyorsanız onun için başka bir kurum size destek vermektedir. Genel olarak hangisini yapmak istiyorsanız, için destek almak istiyorsanız sitemize girip bulabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ