Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanma - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanma

5 Nisan 2022

Denizbank internet bankacılığı şifresi alma ve kullanma bankanın online şubesinden işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlar. İnternet bankacılığına kayıt olduktan sonra şifrenizi oluşturabilirsiniz; şifrenizin bloke olması ya da şifrenizi unutmanız halinde kolayca yenisini alabilirsiniz.

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Denizbank internet bankacılığı şifre alma için izlemeniz gereken adımlar aşağıda verilmiştir:

  • Web sitesi üzerinden “Kartla Giriş” sekmesine tıklayın
  • Kart no, kart şifresi ve doğum tarihi istenecektir
  • Soldaki menünün en üst kısmında “İnternet Bankacılığı Kayıt” linkine tıklayın
  • Kayıt sırasında bankaya verdiğiniz kimlik bilgileri sizden isteniliyor. Ayrıca kart bilgileri de soruluyor,
  • Başvuru yaptıktan sonra “Şifreli Giriş” butonuna tıklayabilir ve kayıt sırasında belirlediğiniz kullanıcı adı, e parola ( Kayıtlı telefon numarasına gönderilir ) bilgilerini yazmalısınız. Devam butonuna bastığınızda şifre istenecektir. ATM veya kredi kartı şifresi kullanılmalıdır. Başvurunuz onaylandıktan sonra banka şifrenizi yenilemenizi ister.

İnternet bankacılığı için talebinizi dilerseniz Denizbank şubelerinden, telefon bankacılığı aracılığıyla da oluşturabilirsiniz.

Denizbank İnternet Bankacılığı için Şifreyi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Denizbank internet bankacılığı için nasıl şifre alınır? ; internet bankacılığına kayıt anında SMS olarak gönderilen e-parola ile giriş yapabilirsiniz. Sisteme girdikten sonra şifre yenilemeniz gerekir. Güvenlik için bu aşama önem taşır. 180 gün şifre yenilemediğinizde sistem otomatik olarak yenilemeyi hatırlatır.

Parola ve internet şifrenizin değiştirilmesi ilk kez internet bankacılığını kullandığınızda geçerlidir. Sonraki girişlerinizde şifre değiştirmeniz istenmez; bu aşamada oluşturduğunuz şifreyi kullanabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Şifresini Unutursanız Ne Yapmalısınız?

Denizbank internet bankacılığı şifresi alma ve kullanma işlemlerinde şifrenizi unuttuğunuzda yenisini oluşturabilirsiniz. Şifre hatırlatma için öncelikle 444 0 800 numaralı hattı arayabilirsiniz veya şifre hatırlatma cümlesini öğrenebilirsiniz. Şifreyi hatırlayamazsanız Denizbank web sitesine giriş yapın ve “Şifremi Unuttum” menüsünden şifrenizi yenileyin. Kısa sürede yeni şifreyi alabilirsiniz ve internet bankacılığı giriş işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanma; İnternet Bankacılığı Şifresi Bloke Olursa Ne Yapılmalı?

Denizbank internet bankacılığı şifresi 3 kere üst üste yanlış giriş yaparsanız bloke edilir. Hatalı e-parola girişi sonucunda 48 saat boyunca sisteme girişiniz bloke edilecektir. Kartınız ile giriş yaparak blokeyi kaldırmanız mümkün veya sisteme yeniden kaydolabilirsiniz.

Şifre unuttuktan sonra yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Talepten çok kısa bir süre sonra İletişim Merkezi’nden müşteri temsilcisi sizi telefonla arar ve şifre onayı alır. İnternet şifrenizi 3 kez yanlış girdiğinizde ise 1 saat sistem blokesi gelir. Blokeyi çözmek için yapmanız gereken 444 0 800 hattını arayarak 5’i tuşlamak ve şifre blokesini kaldırmaktır.

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanma

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma ve Kullanma; İnternet Bankacılığı Şifresi ile Giriş Nasıl Yapılır?

Denizbank internet bankacılığı şifresi alma işlemleri sisteme giriş içindir. Bireysel internet bankacılığı bölümünden giriş yaparken TC kimlik numaranız veya müşteri numaranız soruluyor. Şifre kısmına da oluşturduğunuz şifreyi yazabilirsiniz.

İnternet bankacılığı kullanıcı adı/e-parola en az 6 en çok 24 karakter içermeli. En az 1 tane harf bulunma şartı vardır. İnternet bankacılığı şifreniz ise en az 1 en çok 4 rakamdan meydana gelir. Sadece rakamlar olmalıdır.

E-parola ve internet bankacılığı şifrenizi değiştirmek istediğinizde Güvenlik Yönetimi/şifre işlemleri menüsünü kullanabilirsiniz.

İnternet bankacılığına kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra kart işlemleri yapabilirsiniz. Kredi talebinde, havale/EFT, fatura ödeyebilirsiniz. Bazı işlemler banka şubesine özel olsa da genel olarak bankacılık işlemlerinin hepsi Denizbank internet banka şubesi ile yapılabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ