Denizbank Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır? - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Denizbank Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

21 Mart 2022

Müşteriler Denizbank hesap açma işlemi yapabilecekleri gibi hesap kapatma işlemi de yapabilirler. Banka tercihini Denizbank olarak kullanan müşteriler, hesabını kapattırma işlemi yapmak istediklerinde hangi yolları izlemelidir? Hesabını kapatmak isteyen Denizbank müşterileri hangi yolları izlemelidir? Denizbank hesap kapatma yöntemleri nelerdir? Bu sorunun yanında aklınızda bulunan diğer sorular, Denizbank hesap kapama, kapatma nasıl yapılır, Denizbank hesap kapattırma işlemi için yapılması gereken bütün işlemler yazımızda!

Denizbank Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Denizbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Denizbank, yaptıkları kampanyalar ile Türkiye’de en çok tercih edilmeye başlanan bankaların başlarında geliyor. Yaptıkları kampanyalar ile bankayı birçok müşteri tercih etmekte. Tercih edildiği gibi bazı müşteriler de bu banka üzerinde bulunan hesaplarını kapatmak istiyor. Denizbank, hareketsiz hesap olarak bahsettikleri hesapları 180 gün boyunca kullanılmaması sonucu bu adı veriyor. Hareketsiz hesapları kapatmak için müşterilerine bilgi veriyor. Yapılan bilgilendirmeden 30 gün içinde hesap kapatma işlemi yapılırsa herhangi bir ücret alınmıyor ama ücretlendirme 30 gün içinde kapatılmayan hesaplar için başlıyor. Kapatılmayan hareketsiz hesaplar için, kapatılmadıkları her ay için ücret alınıyor. Banka tarafından belirlenen aylık ücret 9,5 TL şeklindedir. Hareketsiz Hesap Nasıl Kapatılır;

Hesabınız hareketsiz değil ise banka ile bütün bağlantınızı koparmak istiyorsanız, hesabı kapatmak için 180 gün bekleyebilirsiniz. Banka ile bağlantınızı koparmayacak ama fazla olan hesapları kapatmak istiyorsanız aşağıda bulunan yöntemleri yapabilirsiniz. Kapatmak istediğiniz hesapta para olmaması gerekmektedir. Denizbank kredi kartı kapatma, Denizbank kredili mevduat hesabı kapatma, Denizbank kmh kapatma gibi fazla hesaplarınızı kapatmak istediğinizde herhangi bir borcunuzun olmaması gerekmektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Kapatma Nasıl Yapılır

Kurtaran hesap Denizbank tarafından acil nakit paraya ihtiyacı olanlar için 12 ay vadeli olarak verdiği bir kredi hesabıdır. Müşteriler bu hesabını kapatmak isteyebilir, ancak bunun için bu hesaptan aldığı kredinin borcunu bitirmiş olmalıdır. Borcu biten kurtaran hesap için kapatma yapmak için bankanın şubesine gitmeniz gerekir. Bu gibi borçlu hesapları örneğin eksi hesap kapatma içinde borcunuzu ödemelisiniz.

Denizbank Ana Hesap Kapatma Dilekçe Örneği

Denizbank Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Denizbank hesap kapattırma dilekçesi ile dilediğiniz hesabı kapatabilirsiniz, kurtaran hesap kapatma dilekçesi de budur. Sizden istenilen bütün bilgileri doldurduktan sonra götürüp bankaya verin. Dilekçe örneği resim olarak bilgi vermesi içindir fakat bütün bilgileri bir kağıda yazarak iletebilirsiniz.

Denizbank Banka Hesabı Kapatma Yöntemleri

Dilediğiniz hesabı aşağıda verilen yöntemlerle kapatabilirsiniz, sadece ana hesaplar için şubeye gidilmesi gerekir.

 • Denizbank Şubeleri
 • Müşteri Hizmetleri
 • Mobil Uygulama veya İnternet bankacılığı

Denizbank Şubesine Giderek Hesap Kapatma

vadeli hesap kapatma nasıl yapılı

Size en yakın olan Denizbank şubesini tercih edebilirsiniz hesap kapattırmak için. Denizbank hesap açma işlemini hangi şubeden yapıldığının bir önemi yoktur. Örneğin hesabı Beşiktaş şubesinden açmış olabilirsiniz. Hesap kapatma işlemini ise Üsküdar şubesinden yapabilirsiniz. Uzağa bir şubeye gitmenize gerek yoktur sizin için en uygun şubeyi tercih edin. Yukarıda belirtilen dilekçe ile bankaya gidip dilekçeyi verip işleminizi tamamlayabilirsiniz. Dilekçeyi doldurmadan da şubeye gidip müşteri temsilcileri ile görüşerek de hesabınızı kapatabilirsiniz.

Denizbank Müşteri Hizmetleri ile Banka Hesabı Kapatma

Kapatma seçenekleri arasında, telefonda müşteri hizmetlerini arayarak kapatma işlemini seçtiyseniz yapmanız gerekenler;

 • Müşteri hizmetleri numarasını arayın
 • Sesli komut yöntemi üzerinden gerekli tuşlamaları yapın
 • Müşteri hizmetlerine bağlanın
 • Hangi hesabınızı kapatmak istediğinizi söyleyin

Müşteri hizmetlerinde sizinle ilgilenen çalışan görevi gereğince neden size birtakım sorular sorduktan sonra hesabınız kapatılacaktır.

İnternet bankacılığı veya Mobil Uygulama ile Hesap Kapatma

Şubelere giderek zaman kaybetmeden bu işlemi yapmak isteyen müşteriler, bu işlemi mobil uygulama üzerinden yapabiliyor. Mobil uygulama ile internet bankacılığı işlemleri birbirinin aynısıdır, birinden bahsetmemiz ile diğerinde de rahatlıkla yapacaksınız. Denizbank şubeye gitmeden hesap kapatma nasıl yapılır;

 • ilk önce uygulamaya girin
 • Arama yerine “Hesap Kapat” yazın
 • Karşınıza hesap türünüze göre seçenekler çıkacaktır,
 • Vadeli, vadesiz, yatırım sizde hangisi bulunuyorsa,
 • Kapatmak istediğiniz hesap türünü seçin,
 • Kapatmak istediğiniz hesabı seçin,
 • Son olarak onayla seçeneğine tıklayın.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

 1. Eren dedi ki:

  Hesabımı kapatmak istiyodum verdiğiniz bilgilerle hesabımı hemen kapattım emeğinize sağlık 🙏

BİR YORUM YAZ