Denizbank Borç Transfer Kredisi Nedir Nasıl Başvurulur? - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Denizbank Borç Transfer Kredisi Nedir Nasıl Başvurulur?

9 Şubat 2020

Birden fazla dağınık bir halde olan borçlarınızı toparlamak istiyorsanız, borç transfer kredisi bu anlamda bir seçenek oluşturmaktadır. Borç transfer kredisi veren bankalardan biri olan Denizbank’a yapacağınız başvuruyla, borçlarınızı tek bir noktada toplayabilirsiniz. Denizbank borç transfer kredisi nedir ve nasıl başvurulur inceleyelim.

Denizbank Borç Transfer Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi olarak da bilinen borç transfer kredisi, bir ihtiyaç kredisi olarak da nitelendirilebilir. Genellikle bu kredi türüne, kredi kartı borçlarını kapatmak için başvurulmaktadır ve Denizbank borç transfer kredisi için kefilsiz ve 60 aya varan taksit imkanları sunmaktadır. Aynı anda birden fazla yere borcu olanlar ve bu anlamda zorluk çekenler için sunulan bu kredi, dağınık olan borcunuzun Denizbank’ta toplanmasını ve tek bir yere ödeme yapmanızı sağlar. Denizbank, 65 bin TL’ye kadar olan kredi ve kredi kartı borçlarınız için, emeklilere düşük faizli ve kefil talep etmeden borç transfer kredisi imkanı tanır.

Denizbank Borç Transfer Kredisine Nasıl Başvurulur?

Denizbank borç transfer kredisi başvuru için toparlamanız gereken birtakım evraklar vardır. Bu evraklar;

 • Kimlik fotokopisi ve aslı
 • Kredi başvuru formu
 • Gelir belgesi
 • İsminize ait bir abonelik faturası ve güncel ikametgah

Bu evrakları toparlayıp Denizbank’a borç kapatma kredisi için başvuru yaptığınız takdirde, kredi başvurunuz alınacaktır. Evrakların yanı sıra başvuran kişi için gerekli şartlar;

 • Emekli olması
 • Yasal takipte olmaması
 • Kredi sicilinin temiz olması
 • Emekli maaşının kredi için talep edilen aylık ödemenin 2 katından fazla olması şeklindedir.

Denizbank Borç Transfer Kredisi Nedir Nasıl Başvurulur?

Denizbank Borç Transfer Kredisi Nedir Nasıl Başvurulur; Faiz Oranları Yüzde Kaçtır?

Denizbank borç transfer kredisi için belirlenen faiz oranları %1,49’dan başlamaktadır. Faiz oranınızın %1,49 olması için gereken şey, emekli kişinin Denizbank’tan emekli olması ve Denizbank kredi kartına sahip olması. Eğer Denizbank müşterisi değilseniz uygulanacak olan faiz oranı %1,99 olarak değişiyor. Borç transfer kredisi masraf ücreti olarak da %0,5 kredi tahsis ücreti alınır.

Denizbank Borç Transfer Kredisi Nedir Nasıl Başvurulur?; Kredi Borçlarını Birleştirmenin Avantajları Nelerdir?

Kredi borçlarınızı tek bir çatı altında toplamanız size birçok anlamda yarar sağlayabilir. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

 • Yasal takibe girmekten kurtulabilirsiniz.
 • 5 yıla kadar taksitlerinizi böldürebilme imkanına sahip olduğunuz için, aylık ödeyeceğiniz miktar düşer. Böylece borçlarınız için size ödeme kolaylığı tanınmış olur.
 • İcra ve avukatlık olma gibi durumlarla uğraşmak durumunda kalmazsınız.
 • Ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde kredi notunuzu yükseltmiş olursunuz.
 • Borçlarınız tek bir yere olduğu gibi çakışması gibi bir durum söz konusu olmayacak ve tek bir noktada toplanan borcunuzu takip etme konusunda zorluk yaşamayacaksınız.

Borç Kapatma Kredisiyle, Kredi Yapılandırma Arasında Ne Fark Vardır?

Borç kapatma kredisi ile kredi borcu yapılandırma işlemleri birbirlerinden farklı uygulamalardır. Borç transfer kredisi, size birçok anlamda kolaylık sağlamayı amaçlamaktadır. Fakat söz konusu kredi borcu yapılandırma olursa, sadece icralık olan ya da uzun süredir ödenmeyen borçlar, başka bir bankaya aktarılır. İcraya girmiş borçlar için de bankalar kredi vermemektedir. Bilinmesi gereken önemli noktalardan birisi de her borcun borç kapatma kredisi kapsamına girmediğidir. Yalnızca kredi ve kredi kartı borçları için bu imkan tanınmaktadır. Denizbank borç transfer kredisinde çekeceğiniz kredi ile kredi notunuzu yükseltme imkanına da sahip olabilirsiniz.

Bununla birlikte Denizbank’ın emeklilere özel verdiği Denizbank borç transfer kredisi kapsamında, kredi taksit vadenizi 5 yıla kadar seçme hakkına sahip olursunuz. Bu anlamda müşterilere genellikle tanınan en uzun vade süresi 3 yıldır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ