Corana Virüs Desteğine 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Corana Virüs Desteğine 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

16 Nisan 2020
6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

Coronavirüs desteği kredisi veren bankalar hangileri ve bunun yanında bireysel ihtiyaç desteği kredisi başvuru şartları neler olduğu hakkında bilgiler sizinle.

Ülkemizde alınan kredi virüsü önemleri kapsamında, kamu bankaları ailenin toplam gelirinin için şart bulunmaktadır. İstenilen bu şart aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel olarak yer alan müşterileri için yeni bir kredi uygulaması başlatacağını duyurmuşlardı. Dünyanın genelinde yaşanan ve ülkemizi de etkileyen coronavirüsü salgınının hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan kararla beraber, corona virüsü destek kredisi başvuru şartları en çok merak edilen bir konu oldu. Corona virüs desteği kredisi veren bankalar hangileri, Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi başvuru şartlarları neler ve bunların yanında 1000 TL Sosyal Yardım yazımızı okuyabilirsiniz.

6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi Başvuru Şartları Neler?

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, evinize giren gelirin aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel olan müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi paketi çıkarttı. “Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi” adı altında geçen bu uygulamada, temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla bireysel müşterilere veriliyor. Maksimum 10 bin lira, ilk 6 ayı geri ödemesiz olarak ve maksimum 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi verilecek.

Başvurular, 1 Nisan’dan İtibaren Kabul Edilecek

Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank üzerinden yani kamu bankalarının yalnızca birine başvuru yapılabilecek. Başvurular, 1 Nisan’dan itibaren kabul edilecek yani artık bu krediye başvuru yapabileceksiniz. Alınan sağlık tedbirleri kapsamında gerekmedikçe sokağa çıkmamanız için kredi başvurularının şubeye gitmeden de yapabilmeniz için. Tedbirler doğrultusunda öncelikli olarak bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri üzerinden yapılması öneriliyor.

Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi

Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerine kredi imkanları sunulacak.

10.000 TL’ye kadar kredi verilecek, 6 ayı ödemesiz olacak şekilde 36 Aya kadar vadeli ve son olarak aylık eşit taksitli krediler verilecek.

6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ve Şartları

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası gibi kamu bankaları tarafından verilecek olan 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu tüketicilerin gündeminde oldukça önemli bir yer tutuyor. Bu bankalar aracılığıyla verilecek olan 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredi başvurusu için maksimum tutar 10 bin lira olacak. Evine 5 bin liradan az ücret giren kişilerin başvuru yapabileceği 10 bin lira 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusunu yapacaklar mobil uygulama ve internet şubesi üzerinden yapılabilecek. Ertelemeli ihtiyaç kredisi başvuru şartları hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken bilgiler şu şekilde;

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve krize neden olan Coronavirüs salgının ekonomik zararlarını atlatmak açısından kamu bankalarından önemli bir destek geldi. Coronavirüs salgınının ortaya çıkardığı ve çıkarmaya devam ettiği, ekonomik olumsuzluklar oldular önüne geçmek isteyen bankalar. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, ortak bir karar vererek müşterilerine 6 ay geri ödemesiz 10 bin lira ihtiyaç kredisi kampanyası oluşturdular. Aylık hane geliri 5 bin liradan az olan kişileri başvuru da bulunabileceği kredi için araştırmalar şimdiden çoğaldı. Peki, bu kredinin yani 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinin başvuru şartları neler? Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası kredi başvurusunun ayrıntıları aşağıda sizinle paylaştık. İlk yapılan duyuruda 5 bin lira ve altında aile kazancınızın olması gerekmekte, bu kişilerin başvuru yapabileceği belirtilen 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi için 3 kamu bankasına yapacağınız başvuru ile çekiliyor.

6 Ay Nefes Olacak

Bu kredinin en önemli avantajı 6 ay ödemesiz ve toplam vadelerin zamanları 36 aya kadar uzuyor. Kredi çekebileceğiniz maksimum tutar 10 bin lira olan kredinin maliyeti de oldukça az ve ödemeleri yaparken sabit taksitli olacak. Kredi için üç kamu bankasından birine başvurmak yeterli olacak bunlar Ziraat, Vakıfbank, Halk Bankası ve başvurular 1 Nisan itibarıyla alınacak.

6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi Başvuru İçin Dikkat!

Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması öneriliyor sizin sağlığınız için böyle bunlarla yapmanız iyi olacaktır.

Bankalar taleplerin toplanması ardından, kredi kullandırılması uygun olan kişilerin hesaplarına kredi tutarlarını yatıracaklar. Müşteriler böylece kredileri ATM aracılığıyla ile de çekebilecek.

10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme alınmayacak ve sonrasında 30 ay boyunca 376 lira olarak geri ödenecek.

7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme olmayacak ve sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödeme planı hazırlanacak.

5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yapılmayacak ve sonrasında 30 ay boyunca 188 lira şeklinde ödeme planı çıkarılacak.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ