Çin’de Ortaya Çıktı Korona Virüs Dondurulmuş Gıdalarda Kalabiliyor - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Çin’de Ortaya Çıktı Korona Virüs Dondurulmuş Gıdalarda Kalabiliyor

22 Ekim 2020

Çin’de Ortaya Çıktı Korona Virüs Dondurulmuş Gıdalarda Kalabiliyor

Pandemi dönemine neden olan Koronavirüs’ün çıktığı Çin’de ortaya yeni bir durum ortaya çıktı. Yapılan araştırmalar sonucunda daha önce ortaya çıkan dondurulmuş gıdalarda izi bulunan korona virüs bu kez yapılan araştırmalarda dolaplardaki paketlerin üzerlerinde de yaşamaya devam ettiği ortaya çıktı.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsü hızlı bir şekilde yayılmaya ve can kaybı yaşatmaya devam ediyor. Yurt dışı kaynaklı şirket olan Worldometers tarafından verilen bilgilere göre dünya üzerinde toplam 40 milyon vaka ve yaklaşık olarak 1,1 milyonda koronavirüsten ölen sayısı bulunmaktadır.

Beklenen ikinci dalga yavaş yavaş gerçekleşmeye başladı ve bir çok ülke bunun için tekrar yasakları, kısıtlamaları ortaya çıkardı. Hastalığın ilk olarak baş gösterdiği Çin’de ise günler sonra önemli bir olay gerçekleşti.

Çinde İlk Kez Ortaya Çıktı Koronavirüs Paketlerde Var

55 Gün Sonra Vaka Ortaya Çıktı

CDC, yani Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılmış olan bir açıklama gündeme bomba gibi düştü. Yaptıkları incelemelerden sonra dondurulmuş gıda paketinde koronavirüsü canlı olarak bulduklarını açıkladılar.

55 gün sonra tekrar Çin de görülen vaka sonrasında Çin’de tekrar araştırmalar yapılmaya başlandı. 55 gün vaka görülmemesinden sonra tekrarlayan virüs üzerine hastalar son derece dikkatli bir şekilde hastanede tutulmaktadır. Ayrıca Sitemizde bulunan Pandemi Destek Devletten Herkese Sosyal Yardım hala devam ediyor yazımızı okumalısınız.

Yapılan Temaslar Enfeksiyona Davet Çıkartıyor

Tekrar görülen vakalardan birinin limanda çalışıyor olmasından dolayı, yurt dışından ülkeye gelen dondurulmuş gıdaların paketlerinde incelenme yapıldı. Daha önce yapılan yurt dışından gelmiş olan mallar üzerinde de virüsün izlerine rastlanmış. Corana virüs taşıyan paketlere temas edenlere enfeksiyon bulaşma ihtimalinin olduğunu açıkladılar.

DSÖ Yaptığı Açıklama

Dünya Sağlık Örgütünün yapmış olduğu ve yine ABD hastalık kontrol ve önleme merkezi tarafından yapılmış olan açıklamalarda ise virüsün gıdalardan ve gıda paketlerinden bulaşma oranının çok düşük olduğu yönündeydi.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ