Chip Para Nedir, Chip Para Kampanyaları Nelerdir? - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Chip Para Nedir, Chip Para Kampanyaları Nelerdir?

9 Şubat 2020

Chip para nedir; kredi kartlarıyla birlikte hayatımıza girmiş ve şu an sadece kredi kartları aracılığıyla kullanılan hediye paralar olarak tanımlanabilir. Neredeyse her kredi kartının chip para özelliği vardır ve bankanız chip para kampanyaları belirleyerek, şartları yerine getirdiğiniz takdirde kartınıza chip para tanımlamaktadır.

Chip Para Nedir?

Chip para, Akbank Axess kart sahipleri için var olan bir özelliktir ve yaptığınız alışverişler aracılığıyla kartınıza tanımlanan chip puan olarak açıklanabilir. Kartınıza ne kadar puan tanımlanacağını, tamamen yapmış olduğunuz harcamaların tutarı ve sıklığı belirlemektedir. Kredi kartınızla ne kadar çok harcama yaparsanız, o kadar fazla chip para kazanmış olursunuz. Bankanız belli zamanlarda chip para kampanyaları yapmaktadır. Bu chip para kampanyalarını takip ederek, daha fazla chip puan kazanma şansı da elde edebilirsiniz.

Nasıl Daha Fazla Chip Para Kazanabilirim?

Chip para kazanma için yapmanız gereken tek şey alışveriş yapmaktır. Ne kadar çok alışveriş yaparsanız, o kadar çok chip para kazanabilirsiniz. Akbank ile anlaşmalı bazı isteler üzerinden yapacağınız alışverişler, size daha fazla chip para getirebilmektedir. Bunun için bankanızın chip para kampanyaları için yaptığı duyuruları aralıklarla takip etmeniz gerekmektedir. Bu siteler genellikle e-ticaret siteleri olarak belirlenmektedir. Chip paranızı kampanya dahilinde bir sitede kullanmak istediğinizde, bu noktada size herhangi bir sınırlama getirilmez ve istediğiniz kadar chip para kullanabilirsiniz.

Chip Para Nedir

Chip Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akbank’a ait kartınızın chip paranızı sorgulamak için izlemeniz gereken adımlar;

  • Akbank mobil bankacılık üzerinden hesabınıza giriş yapın ve hangi kartınızın chip parasını sorgulamak istediğinizi seçin. Karşınıza gelen kart bilgileri arasında chip para puanı da yer alacaktır.
  • Alışveriş yaptığınız mağazalarda ödemenizi yaparken kartınızda ne kadar chip para olduğunu öğrenebilirsiniz.
  • İnternet bankacılığınız üzerinde chip para puan sorgulama Bunun için internet bankacılığı hesabınıza girin ve kredi kartlarım sekmesini açın. Karşınıza gelen ekranın alt kısmında chip para bölümünü göreceksiniz. Buraya tıklayarak kullandığınız kartınızdaki chip para puanınızı görebilirsiniz.

Chip Para Nedir; Chip Para Kampanyaları Nelerdir?

Yaptığınız alışverişler sayesinde kazandığınız chip paralarınızı, bankanızın size sunduğu kampanyalar dahilinde ikiye katlayabilirsiniz. Akbank, yılın belli  dönemlerinde ve kendisinin belirlediği belli tarih aralıklarında yapacağınız alışverişlerde, normal alışverişlerde verdiği chip paradan daha fazlasını verir. Bu tarih aralıklarını takip ederek ve bankanızın belirlediği mağazalardan, istenildiği tutarda alışveriş yaparak, hem kampanyalara katılmış hem de daha fazla chip para kazanmış olursunuz. Kampanya dahilinde kazandığınız indirimler, ekstrenize de yansıtılarak ödeyeceğiniz tutardan düşülür. Özellikle özel günlerde kampanyaları takip ederseniz, chip para kazanma olasılığınızı yükseltmiş olursunuz.

Karttan Chip Para Çektirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle Akbank kartlarınızdan herhangi birinde birikmiş chip paranızı istediğiniz zaman, istediğiniz alışverişinizde kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, ödeme esnasında kasiyere chip paranızı kullanmak istediğinizi söylemektir. Chip para kullanma konusunda herhangi bir limitiniz yoktur. Kartınıza tanımlı chip paranızın isterseniz hepsini tek seferde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte turna.com üzerinden yapacağınız uçak bileti alımlarında, chip paranızla uçak bileti ödeme işlemi yapma imkanına sahipsiniz. Ya da daha sonra kullanmak üzere chip paranızı siteye aktarabilirsiniz. Böylece silinme ihtimaline karşı chip paranızı güvence altına da almış olursunuz.

Chip Paraların Kullanım Süresi Var Mı?

Kartınıza tanımlanan chip paranızı, tanımladığı yıldan itibaren en geç 2 yıla kadar kullanmanız gerekiyor. Aksi takdirde sahip olduğunuz chip paralar silinebilir. Chip paraların silineceği tarih gün olarak değil yıl olarak alınıyor. 2018’in herhangi bir ayında tanımlanan chip paranızı 2020’nin son gününe kadar kullanabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ