Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

29 Nisan 2022

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Borç transfer kredisi veren bankalar hangileridir? ; borç transfer kredileri veren bankalar müşterilerin bütün bankalara olan borçlarını kendilerinde toplayarak tek bir yerden ödeme yapılmasını sağlarlar. Kredi kartı veya kredi borçları farklı bir bankaya taşıyabilirsiniz. Bundan dolayı borç transfer kredisi kampanyaları farklı olanaklar sunarlar.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir Borç Transfer Kredisi Nedir?

Borç transfer kredisi tüketicilerin bankalardan almış oldukları ihtiyaç kredileri, taşıt kredilerini vb. ve kart borçlarını ödeyememeleri halinde verilen bir kredi türüdür. Bu borcun yapılandırılmasını sağlayarak başka bir bankaya transfer etmek mümkündür. Bu işlem de borç transfer kredisi veya borç kapatma kredisi olarak isimlendirilir.

Uygun faiz oranları ile borç transfer kredisi veren bankaların sayısı artıyor. Yine de her bankanın seçenekleri arasında bulunan bir kredi çeşidi olmadığını belirtelim. Bazı tüketiciler ödeyemedikleri borçlar için bu yolu tercih ediyorlar.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Borç transfer kredisi veren bankalar hangileridir? ; Müşterilere borç transfer kredisini birçok büyük banka sunuyor. Bunlar arasında örnek olarak:

  • Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • İş Bankası
  • Akbank
  • Şekerbank
  • Vakıfbank
  • ING Bank
  • QNB Finansbank gibi bankalar var.

Kredi faiz oranları ise bankadan bankaya değişiklik gösterir.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Düşük Faizle Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Borç kapatma kredisi veren bankalar müşterilerin kredi notuna, kredi miktarına, vade sayısına vb. göre faiz oranını belirlerler. Döneme göre faiz oranlarında güncellemeler olur. Ziraat Bankası ve Vakıfbank ortalama %1,12 faiz oranı ile en avantajlı kredi şartları sunan bankalar arasındadır. Garanti Bankası ve Şekerbank ise %1,39 faiz oranı sağlar.

Birçok bankada kredi vade sayısı 60 aya kadar çıkabiliyor. Müşteriye özel ödeme planı hazırlanır. Gelir durumu, ödeme şekli, ödeme düzeni detaylıca inceleniyor.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar Hangileridir, Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Borç transfer kredisi nasıl alınır? ; bunun için borç transfer kredisi sunan bankalardan bu krediyi alabilmek için krediyi sunacak banka birkaç bankaya olan borcunuzu kendine transfer eder. Transfer kredisinde yeni bir kredi başvurusu söz konusudur. Diğer bankalardaki kredileriniz oradaki faiz oranlarıyla yeni bankaya transfer olmazlar. Transfer edilen bankanın kredi faiz oranı geçerlidir.

Kredi başvurunuz onaylanırsa banka diğer bankalara olan borcunuzu kapatır ve size yeni bir kredi açar. Tüm borcunuzu böylece tek bir bankaya toplamış olursunuz. Genelde faiz oranı eskisinden daha yüksek olur ancak vadeler daha uzun tutulabiliyor. Bu nedenle de taksit miktarının düşük olması yüksek ihtimaldir. Her bankanın vade sayısı fazla değildir.

Borç transfer kredisi almak için tüketiciler banka ile sözleşme imzalarlar. Sözleşme ile beraber banka diğer banka borçlarınızı öder.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalara Başvuru Nasıl Yapılır?

Borç transfer kredisi veren bankalar hangileri? Bu soru için borç transfer kredisi veren bankaların faiz oranları karşılaştırılmalıdır. Başka bir deyişle kredi için en önemli ayrıntılardan biri bankanın faiz oranıdır. Borç transferi yapmak için kredi notunuzun belli bir kabul edilme sınırında olması gerekir. Bankalar tarafından bu kredi tüketiciye açılırken özellikle son ödemeleri kontrol ediliyor.

Bankalar çoğunlukla taşıt, ihtiyaç ve kredi kartı borçları için transfer kredisi sunar. Konut kredisi bunun dışındadır çünkü borcunun transfer edilmesi yasalara aykırıdır. Bu tip kredilerde başka bankaya devir olamaz.

Borç transfer kredi başvurusu için bankaya kimlik belgeniz, ikametgah kağıdı, aynı şekilde son 3 ay tarihli elektrik, internet, doğalgaz, su, telefon faturası götürmeniz gerekir. Ayrıca gelir belgeniz de başvuruda talep edilecektir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ