Borç Kapatma Kredisi - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Borç Kapatma Kredisi

5 Mart 2020

"<yoastmark

Borç Kapatma Kredisi diğer bir adıyla borç transfer kredisi kampanyası oluşturan bazı bankalar hakkından sizin için yazımızı hazırladık. Krediler ile ilgili başka bilgiler almak için sitemizin diğer yazılarına bakabilirsiniz. Bu kredi türüne gelecek olursak krediyi veren bankalar Vakıfbank, Halkbank, Akbank, Teb, Şekerbank, Burgan Bank, Denizbank, Qnb Finansbank. Bu bankaların hazırlamış oldukları kredi kampanyaları sayesinde kredi veya kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz. İstenilen şartlara uygun olduğunuz zaman size verilen kredi sayesinde tüm borçlarınızı kapatıp sadece kredi çektiğiniz banka ile ilişkiniz kalabilir.

Borç Kapatma Kredisi Almak İçin Şartlar

Borç Kapatma Kredisi başvurabilmek için gerekli şartlar;

18 yaşından büyük olmanız gerekir ve kredi notunuzun yüksek olması istenilir aynı zamanda kara listeye düşmemiş olmamalısınız.

Kredi çekecek olan kişinin daha önce icraya düşmemesi istenilen diğer şartlarda. İcra işleminiz varsa onu kapatmanız isteniliyor ama bu durumda kredi çıkma olasılığı azalıyor.

Kredi geri ödemesi için düzenli bir gelire sahip olmanız ve bu gelirin aylık ödeme tutarının 2 katından fazla olması lazım.

Krediler en fazla 36 ay vade ile çekilebilmekte.

Mevcut borçlarınızın hepsinin belgeli olarak sunulması istenilmekte.

Bunların yanında ipotek edebilecekleri bir tapu isteyebilirler.

"<yoastmark

Borç Kapatma Kredisi Başvurusunda İstenilen Belgeler

Kimliğiniz, ikametgah belgeniz, sizin üzerinize kayıtlı bir fatura, bütün borçlarınızı gösteren belge, gelir belgeniz, tapu, eşiniz varsa onun imzası. Borç Kapatma Kredisi için istenilen belgeler olup herhangi bir eksik olması durumunda tamamlanmanız istenecektir.

Ziraat Bankası Kredi Detayları

Ziraat Bankasına özgü olarak kredinin vadesi 60 aya kadar çıkmaktadır.

Burada verilen kredi sadece kredi kartı borçlarınızın kapatılması için verilmektedir diğer kredileriniz için verilmemektedir.

İster bir kredi kartı borcunuz olsun, isterseniz iki ya da daha fazla bankaya kredi kartı borcunuz olsun hepsini Ziraat Bankasında toplayabilirsiniz.

Geri ödeme planı oluşturulurken kişinin istekleri ve gelirine göre düzenlenebilmekte.

100 bin TL’ ye kadar kredi imkanı sağlanmakta.

Geliriniz ve kredi notunuz sınırda ise sizden kefil veya ipotek edeceğiniz bir mülk istenilebilir.

Kredilerin faizleri çekeceğiniz vadeye göre değişmekte. Örneğin 24 ay vade için uygulanan faiz oranı %1,10 iken 60 ay için uygulanan faiz %1,20 olarak değişmektedir.

Kredi kartı borçlarını kapatmak için kredi başvurusunu şubelere yapmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı ya da cep bankacılığı ile bunu yapamazsınız.

"<yoastmark

Halkbank Kredi Detayları

Halkbank, Ziraat bankasının aksine hem kredi hem de kredi kartı borcunuzu kapatmak için kredi imkanı sağlamaktadır. Krediyi çekebileceğiniz en fazla vade sayısı 60 aydır. Faiz oranları vadeye göre değişiklik göstermektedir bunda bir değişiklik bulunmamaktadır. Başvurular yine sadece şubeye olup faiz oranları Ziraat Bankası ile aynı orandadır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ