Belediye Hibesi Nasıl Alınır - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Belediye Hibesi Nasıl Alınır

17 Mart 2020

"<yoastmark

Belediye Hibesi Nasıl Alınır 2020, belediyeler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine veya girişimcilere herhangi bir yardım, hibe verilmesi diye bir şey yoktur. Belediyeler ihtiyaç sahibi insanlara bazı şartları sağlamaları durumunda bazı yardımlarda bulunmakta. Bu yardımları bir karşılık beklemeden yaptıkları için hibe olarak bahsedebiliriz. Girişimciler belediyelerden değil devlet desteğini kosgebten alabilirler. 

Belediye Hibesi Nasıl Alınır ve Sosyal Yardımlar

Belediye Hibesi Nasıl Alınır Ankara konusunda ihtiyaç sahiplerine yardım yapmaya devam etmekteler. Verilen yardımlar herkese verilmemekte belirli incelemeler sonrasında yapılmakta yardımlar. Belediye bünyesinde barındırdığı bir birimde sosyal yardım dağıtan bir komisyondur. Komisyonun görevi hasta olduğu söylenilen kişinin verilen adreste gözlemleri yapılır eğer kişi yardıma muhtaç olmadığı belirlenirse yardım verilmez. Başta yardım verilirken sonradan iyileşme görülürse de o zamanda yardımlar kesilir. Sosyal yardımlar belediye kanununda belirtilmiş olup belediye ihtiyaç sahiplerinin sorunlarını gidermek için bütçe ayırıp yardım yapmakla görevlidir. Başvurular yapılırken ikametgah belgeniz, nüfus cüzdanınız ve gelir belgenizle beraber belediyelerden yapılmakta. Belediyelerin izlediği sosyal yardımlaşma yönetmeliği bulunmaktadır yardımlar bu yönetmeliğe göre yapılmaktadır. Kimisi sürekli yardımlarken kimisi ise belirli sürelerde verilen yardımlardır.

Belediye Hibesi Nasıl Alınır Kimler Yararlanabilir

Belediye Hibesi Nasıl Alınır sorusuna aşağıdaki şartları sağlayanlar başvuru yapabilirler olarak ekleyelim.

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar

Sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmayanlar

Yukarıda belirttiğimiz tutarın altın geliri olanlar

Zar zor geçinen aileler

Evde yemek yapabilecek durumu olmayanlar

Yaşlılar ve bakıma muhtaçlar

Yetim veya öksüz çocuklara yardımlar alabilirler

Doğal afetten etkilenip zarar görmüş olanlar

Doğal afet sonrasında akrabasını kaybetmiş olanlar

Okurken güçlük çeken öğrenciler

"<yoastmark

Belediyelerin Yardım Ettiği Konular

Belediyelerin yaptıkları yardımlar gıda yardımı, kıyafet yardımı, yakacak yardımı, barınma yardımı, eğitim yardımları, kadınlara verilen destekler, sağlık yardımları gibi birçok konu altında yardım etmeye devam ediyorlar. Bunlardan bazılarını sizler için genel olarak bahsettik, devlet destekleri hakkında diğer bilgiler için sitemizdeki yazıları okuyabilirsiniz.

Gıda Yardımları

Belediyelere gelen direk başvurular, muhtarlık aracılığı ile söylenen kişilere ya da farklı yollardan haber aldığı ihtiyaç sahibi kişiler için gıda yardımında bulunmaktadır. Yukarıda söylediğimiz gibi bu bazı zamanlarda yapılan yardımlardan, yılın belirli zamanlarında yapılmaktadır özellikle Ramazan aylarına denk gelmektedir bu yardım. Belediye hazırladığı koliler ile ihtiyaç sahiplerine destek olmakta iken aynı zamanda yerli malların satın alınmasıyla ülkemizin kazanmasını sağlamakta.

Eğitim Yardımları

Maddi durumdan sıkıntılar yüzünden zorluk çeken öğrenciler için okumaya devam etmeleri için maddi destekler verilmektedir. Bunun yanında bazı belediyeler kırtasiye yardımlarında da bulunmaktadır, Belediye Hibesi Nasıl Alınır İstanbul da devam etmektedir yardımlar.

Kadınlara Verilen Destekler

Dul ya da boşanmış olan kadınlara maddi olarak destekler sağlanmaktadır. Ayrıca yukarıdaki koşulları sağlayan kadınlar içinde bu destekler sağlanmaktadır ve bunun yanında yardıma muhtaç kadınlara dul aylığına başvurma hakkı verilmiştir.

"<yoastmark

Sağlık Yardımları

Yaşadığınız sağlık sorununa göre belediyeler evde bakım ve sağlık hizmetleri vermektedir. Bunun için başvuru yapmanız ve gerekli incelemeler yapılarak kararına varılması gerekmekte.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 3 YORUM

BİR YORUM YAZ