Belediye Destek Paketleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Belediye Destek Paketleri

9 Ağustos 2020

Belediye Destek Paketleri

Belediye Destek Paketleri Bütün İhtiyaçlarınıza Destek Veriyor

Devletin farklı kurumlarınca, Valilikler, Kaymakamlıkların yanında belediyelerde destek imkanları destek paketleri hazırlayarak vatandaşların yanında oluyorlar. Geçtiğimiz bu zorlu süreçlerde belediye destek paketleri ile devlet desteklerinin yanında vatandaşlara yardımcı olmak için çalışmalar yapmaktadır. Peki bu yardım paketlerinde ne gibi destekler bulunmaktadır belediye yardım paketleri hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Bu yazımız gibi birçok yazıyı sitemizde bulabilirsiniz bunlardan biri de Belediye Hibe Nasıl Alınır yazımıdır.

Korona virüsten dolayı girdiğimiz pandemi sürecinde devletimiz birçok kurumu ile vatandaşlara desteklerini verdi. Bu dönemde devlet desteklerinin yanında boş durmak istemeyen belediyeler de vatandaşlara desteklerine başladı. Devlet kurumları, belediyelerin yanında sivil toplum kuruluşları da yardım kampanyalarında aktif bir şekilde çalıştılar. Belediye destek paketleri başvuru yaparken belediyeye göre farklılık gösterebilir. Kimi belediyeler gidip direk başvurmanızı beklerken kimi belediyelerde online sistem üzerinden başvuruları kabul etmektedir.

Belediye Destek Paketleri Neler

Belediyelerde bulunan encümen kurulunun belirlediği şartlara göre bir sıralama yapılıyor. Bu sıralama ihtiyaç göz önünde bulundurularak en çok ihtiyaç sahiplerinden, en az ihtiyacı olanlara göre sıra yapılıyor ve bu listeye göre belediye sosyal yardım paketleri veriliyor. Belediyeler birbirinden farklı bütçeye özelliğe sahip olsa da siz başvuru yaptığınızda koşulları sağlıyorsanız size destek paketlerinden sunacaklardır.

Belediye Destek Paketleri

Belediye Gıda ve Erzak Paketleri

Belediye destek paketleri nelerdir sorusuna yanıt olarak bu şekilde başlayabiliriz. Bu yardım paketi için başvuruda bulunmak istiyorsanız muhtarınızdan muhtaçlık belgesi almanız gerekiyor. Muhtaçlık belgesinin yanında nüfus cüzdanı fotokopiniz ve dilekçe ile başvuru yapabiliyorsunuz bu belgelerin yanında belediye sizden ek belgelerde isteyebilir. Hepsini tamamladıktan sonra eğer onaylanırsa paket size verilecektir.

Belediye Nakit Yardımı

Gıda desteği için istenilen yeterlilikler gibi şartlar bu yardım içinde istenmektedir. Kimlik fotokopiniz, tapu kaydınız, ikametgah adresiniz, araç kaydınız, SGK aktivasyon belgeniz gibi belgeler istenenler arasındadır belediyeler sizden ek olarak bilgiler ve belgeler isteyebilir. Bunların hepsini tamamlayıp başvuruda bulunabilirsiniz uygun görüldüğünüz takdirde Belediye Nakit Yardım Desteği alacaksınız.

Belediye destekleri neler sorusu sadece bunlarla sınırlı değildir bunların yanında eğitim, yakacak malzeme, kira yardımı gibi birçok konuda ihtiyaç sahibi vatandaşlara imkanlarını sunmaktadır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ