Bekçi Maaşları Ne Kadar - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Bekçi Maaşları Ne Kadar

11 Mart 2020

"<yoastmark

Bekçi Maaşları Ne Kadar Olacak ve bekçiler ile ilgili soruları yazımızda ve Sınavsız Devlet Memuru Nasıl Olunur sorusuna da cevap bulabilirsiniz. İçişleri Bakanlığının, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde bütün illerimizde istihdam sağlamak için mahalle ve gece bekçisi alımları başlamıştı. Geçen yıl 10 bin kişi bekçi olmak için başvuruda bulunmuş ve seçilenler bekçi olmaya hak kazanmışlardı. Verilen eğitimlerin sonrasında görevlerine başlamışlardı seçilen bekçiler. Yeni alımlarında olacağı bekçilik için, bekçi olmak isteyenlerin akıllarında bazı sorular dolaşmakta. Genellikle bu sorular Bekçilerin çalışma saatleri ve maaş konusunda bizde bu konulara açıklık getirmek için yazımızı hazırladık. Bu soruların yanında bekçi olmanın şartları da yazımızın içinde mevcuttur.

Bekçi Maaşları Ne Kadar ve Şartları Nelerdir

Bekçi olmak isteyenlerin aşağıdaki şartları yerine getirmesi şartıyla başvuru yapabilir. Herhangi bir sorun incelemeler sonucunda çıkmazsa bekçi olmanız için bir engel olmayacaktır. Bekçilik başvurusu için 130 TL gibi bir ücret yatırmanız gerekmekte bu parayı şubelerden, ATM’lerden, internet bankacılığından yapabilirsiniz. İnternetten yaptığınız işlemin dekontunu almanız gerekmekte. Şehit yakınlarının ücret yatırmasına gerek yoktur.

Boyunuzun en az 1,67 metre olması

En az lise mezunu olmanız

Askerlik görevinizi yapmış olmanız

18 yaşından büyük ve 31 yaşından küçük olmalısınız.

Sicilinizin temiz olması istenilenler arasında

Bekçi olmak istediğiniz ilde en az 1 yıl ikamet etmeniz gerekmekte.

Memur olmak için önünüzde bir engelin olmaması

Silah taşımanıza veya silahlı görev yapmanızda herhangi bir sorunun olmaması

Terör örgütü ve bunların düzenlemiş olduğu mitingler, eylemlere katılmamış olmanız

Emniyetin sağlık şartlarına uymanız ve işi yapmanıza engel olan bir sağlık durumunuzun olmaması

Kamunun sunduğu haklardan mahrumiyetinizin olmaması

Güvenlik soruşturmanızın olumlu sonuçlanması

Başvuru yaptığınız tarihten sonra herhangi bir siyasi parti üyesi olmamanız

"<yoastmark

Bekçi Maaşları Ne Kadar Oldu

Bekçi olmak isteyenlerin merak ettikleri soruların başında gelen Lise Mezunu Bekçi Maaşları Ne Kadar sorunun cevabı değişiklik gösterebilmekte. En az lise mezunu olmanız gerektiği şartlarda geçmektedir. Buna göre tutarlar

Lise mezunları için 4527 TL

Üniversite mezunları için 4534 TL

İkisi arasında fark olmadığı gibi bekçi maaşları çalıştıkları şehre göre değişiklik gösterebilir, ek ödemeler sayesinde maaşlar yükselebilir. Bekçi maaşlarına ek olabilecek bir diğer husus da çocukları ve eşleri için verilen ödenekler ve enflasyon oranındaki artış da maaşları etkilemekte.

"<yoastmark

Bekçilerin Çalışma Saatleri

Üniversite Mezunu Bekçi Maaşları Ne Kadar sorusunun merak edildiği kadar merak edilen bir diğer konu da bekçilerin çalışma saatleri. Bilindiği gibi bekçiler işlerini gece yapmaktadırlar ve çalışma saatleri bulundukları il ve bölge ile değişebilmekte. Görevleri 18:00 ile 19:00 arasında başlayıp sabah 06:00 – 07:00 arasında bitmektedir. İllere göre değişiklik gösterdiğini söylemiştik İstanbul içinde saat 19:00 da işe başlamakta olan bekçiler haftanın 6 günü çalışıp 1 günü izin yapmaktırlar. İzmir ve Sakarya içinde İstanbul’da uygulanan işlem yapılmakta. Mersin için ise haftada 5 gün, Hatay’da saat akşam 10 da başlayıp sabah 6 da mesaileri bitmekte ve 6 gün çalışmaktalar.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ