Bankada Kayıtlı Cep Telefonu Numarası Ve Adres Nasıl Değiştirilir - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Bankada Kayıtlı Cep Telefonu Numarası Ve Adres Nasıl Değiştirilir

9 Şubat 2020

Günümüzde internet bankacılığı teknolojinin de gelişmesiyle birlikte sıkça kullanılmakta. Hemen herkesin kullandığı internet bankacığı sisteminde telefon numarası ve kişisel bilgiler içeren birçok bilgi bulunmaktadır. Ancak telefon numarası değiştirildiğinde bankacılık işlemlerini kolaylaştırmak adına hiçbir işlem gerçekleştirilemez. Bu sorunu yaşayan çoğu kişi bankada kayıtlı cep telefonu numarası ve adres nasıl değiştirilir sorusunun cevabını aramaktadır.

Bankadaki İletişim Bilgileri Nasıl Değişir?

Öncelikle sıkça kullanılan internet bankacılığı sisteminde numara değiştirme fazlasıyla önemlidir. Eğer numara değişimi yapılmazsa müşteri sisteme giriş yapamaz ve yapmak istediği işlemleri gerçekleştiremez. Bunun yanı sıra yeni bir kart istendiğinde veya adresle ilgili bankayla bir işlem yapılma gereği duyulduğunda adres değişikliği güncellenmelidir. Güncelleme yapmak ve telefon numarasını değiştirmek için  kayıtlı cep telefonu numarası ve adres nasıl değiştirilir sorusunun cevabını bulmak önemli bir etkendir. Öncelikle bu işlemlerin gerçekleşmesi için bankalarla iletişime geçmek gerekmektedir. Bankalarla iletişime geçmek için birçok yöntem bulunmaktadır.

Bankada Kayıtlı Cep Telefonu Numarası Ve Adres Nasıl Değiştirilir

Öncelikle yapılması gereken işlemler için müşteri hizmetleri aranıp gereken belgeler sorgulanabilir. Bu belgeler bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Sonrasında bankanın en yakın şubesine gidilerek çalışanlardan destek alınır. Şubeye gidildiğinde görevli kişiler tarafından yapılmak istenen işlemler kısa sürede gerçekleşmektedir. Ancak banka şubesinde belirli bir belge istemeleri durumu söz konusu olabilir. Bu yüzden öncesinde bankanın bu değişiklikler için ne gibi belgeler istediği öğrenilmelidir. Bunu öğrenmek için bankaların resmi sitelerine girilip bakılabilir veya bu servisi müşteri hizmetleri tarafından değişiklik yapmak isteyen kişi alabilir. Böylelikle şubeye gidildiğinde hazırlıklı olarak gidilmiş olunur ve kısa zamanda işlem gerçekleşir.

Bankada Kayıtlı Cep Telefonu Numarası Ve Adres Nasıl Değiştirilir

ATM’ye Giderek Telefon Numarası Ve Adres Değiştirme Nasıl Yapılır?

ATM’ler hayatımıza kolaylık katarak banka şubelerine gitmeden çoğu işlemi gerçekleştirmemizi sağlar. Bankada cep telefonu numarası ve adres nasıl değiştirilir gibi sorunlarla karşılaşıldığında da ATM’ye gidilebilir.

  • Öncelikle ATM’ye ait olan banka kartı takılır ve şifre girilir
  • İşlem menüsüne girilerek ‘’kayıtlı iletişim belgeleri değiştirme’’ bölümüne girilerek yapılmak istenilen değişiklik bu bölüme girilmelidir.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra istenilen cep telefon numarası değiştirme ve adres değişikliği işlemi ATM’lerden kolaylıkla tamamlanmış olur.

Bankada Kayıtlı Cep Telefonu Numarası Ve Adres Nasıl Değiştirilir; İnternet Bankacılığı İle

İnternet bankacılığı kullanılarak telefon ve adres değişikliği kolaylıkla müşterilere sunulmaktadır. Ancak bu işlemin yapılabilmesi için telefon numarasının henüz değişmemiş olması gerekir. Çünkü internet bankacılığına giriş yapmak için en önemli etken telefon numarasıdır. Uygulamalara ve internetten girilen banka hesaplarına ulaşmanın ilk yolu telefona gelen şifre ile giriş yapmaktır. Bankaların internet bankacılığına ulaşımı müşterilere sunması için doğrulama yapması gereklidir. Ancak kayıtlı telefon numarası kullanılmıyorsa veya kapanmış ise tek çare banka şubelerine başvurmak veya ATM’lerden işlemi gerçekleştirmektir.

En Kolay Telefon Numarası Ve Adres Değiştirme Yöntemi Hangisidir?

Bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Telefon numarası henüz değişmediyse en kolay yöntem internet bankacılına girip işlemi halletmektir. İnternet bankacılığı kullananlar için en kolay çözüm olacaktır. Bu durum internet bankacılığını kullanamayan insanlar için farklılık gösterebilir. Onlar için en kolay yöntem şubeye gidip yetkili kişi ile yüz yüze görüşmek olacaktır. Ancak telefon numarası hali hazırda kullanılmıyorsa ATM ya da banka şubesi arasında en yakın olan tercih edilmelidir. Böylelikle kısa süre içerisinde cep telefonu numarası ve adres değişimi yapılabilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ