Ayni Banka Eft Saatleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Ayni Banka Eft Saatleri

8 Şubat 2020

"<yoastmark

Ayni Banka Eft Saatleri

Havale, eft, swift ve cep telefonuna para transferleri bankaların yapmış olduğu para gönderme işlemleri arasında yerlerini almaktadırlar. Ayni Banka Eft Saatleri aslında eft değil havale işlemi olmakta aynı banka arasında yapılan para talimatı havale adı verilir. Bunun yanında başka banka ile yapılan gönderimlere eft, dünyanın her yerine ister yurt içi ister yurt dışı döviz gönderimine swift denilmekte. Bir de istediğiniz kişiniz cep telefonuna para gönderebileceğiniz cep havale denilen bir işlem bulunmaktadır. Saatleri farklı olduğu gibi bu talimatların ücretleri de farklılık göstermekte.

Ayni Banka Eft Saatleri Nelerdir

Bunun adı havale olarak geçmekte. Ayni Banka Eft Saatleri Havale istediğiniz zaman banka fark etmeksizin istediğiniz zaman yapılacak bir işlem. Örneğin Halk bankasının bir hesabından Halk Bankası başka hesaba gönderme her saat yapılabilir. Bu saat gecenin bir yarısı bile olabilir.

"<yoastmark

Havale Hesaba Ne Zaman Geçer

Havaleyi dilediğiniz zaman yapmanın kolaylığının yanında banka kendi sisteminde işlem yaptığı için para hemen hesaba geçer. Havalenin kolaylıklarından biride budur. Hem de eftye göre daha ucuz bir yöntemdir.

Eft Ne Zaman Hesaba Geçer

Geçiş işlemi sistemde tıkanıklık olmamasına bağlı olarak beş ile on dakika içinde hesaba düşecektir. Sistemsel sıkışıklıklar olduğu zaman yirmi dakika içinde tamamlanır ama bilgiler yanlış olursa işlem tamamlanmaz gönderdiğiniz tutar size geri döner.

Başka Banka Eft Saatleri

Eft bahsedildiği gibi başka bankaya yapılan gönderimlerdir. Ayni Banka Eft Saatleri çeşitlilik gösterir. Örneğin İş Bankasında dokuzda başlayıp akşam saat beşte biterken, Kuveyt Türk Bankasında bu işlem saat 17.20 da bitebilir. Bütün bankaların eft saatleri sayfamızda eft saatleri kategorisinde bulabilirsiniz.

Swift İle Para Gönderme

Döviz gönderme işlerinizi bu yöntem ile yapabilirsiniz. Yurt dışında bulunan birine döviz göndereceğiniz zaman ya da yurt içinde de dövizi bozmadan göndermek istediğinizde tercih edeceğiniz ve kullanılan yöntem budur. Bu işlemin maliyeti biraz fazladır. 30 dolarla 60 dolar arasında farklılık gösteren işlem ücreti bulunmaktadır.

"<yoastmark

Cep Telefonuna Para Gönderme

Bankaların cep havale diye tabir ettiği bir işlem. Para göndereceğiniz kişinin hesabı yok yada başka durumlar ortaya çıktığında bu işlem oldukça kolay bir şekilde işlem görür. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, cep telefonu numarası ve adı soyadı istenilen yerlere yazılır. Hangi bankadan işlem yaptıysanız banka gönderilen kişinin telefonuna bir kod gönderir. Bankanın atmsine gittiği zaman ondan istenilen kod ve göndermiş olduğunuz miktarı girmek. Sonra para bankamatik tarafından ödenecektir.

Ayni Banka Havale Ücretleri

Havale işlemleri para göndermelerin en ucuzudur. Bazı bankalar bu işlem için ücretleri kaldırmıştır. Sizin çalıştığınız bankadan düzenli maaş alıyorsanız da banka sizin için bu işlemin ücretini kaldırmış olabilir. Genellikle bu işlem karşılığı 3 TL civarında bir tutar hesabınızdan kesilir.

Bankalar Arası Eft Ücretleri

Bu detaylı bir işlem olarak karşımıza çıkıyor, gönderme yollarına bağlı olarak değişen ücretlerin detaylarını diğer yazılarımızda bulabilirsiniz. Cep telefonu uygulaması ile yapılacak bu işlem seçeneklerin en ucuzu olup en pahalı tutarı ise 7 TL sularındadır. Tabi bu işlemde de bankanın size sağlamış olduğu ayrıcalıklar varsa ücretsiz olabilir. Onun dışında bir, iki bankada bu işlem ücretsizdir.

"<yoastmark

Cep Havale İşlem Tutarı

Her bankanın kendi içerisinde belirlemiş olduğu ücretler hepsinde farklıdır. Bankalar bütün işlemleri için ayrı ayrı bir tutar belirlerler ve bu diğer bankadan farklı olur. Cep havalede değişiklik göstermekle birlikte işlem ücreti genel olarak 4 TL civarında bulunmakta.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ