Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar

15 Mayıs 2020

"<yoastmark

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar

Bugün ülkemizden asgari ücretli olarak çalışan kişilerin sayısının yaklaşık olarak 13 milyon kişi vardır. Peki asgari ücretle çalışanlar nakit para ihtiyaçlarında ne kadar kredi çekebilirler, en düşük faiz oranı ile kredi veren bankalar hangileridir? Bu yazımızda bu bilgilerin yanında Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar Hangileri gibi konuları yazımızda bulabilirsiniz. Türkiye İş Bankası Kredileri yazımızı okuyarak bankanın kredileri hakkında bilgi edinebilirsiniz bunun yanında birçok konu hakkında sitemizde sizler için yazılar bulunmaktadır.

Bilindiği gibi asgari ücret insanların yiyecek, barınma, giyinme gibi temel konularda ihtiyaçlarını karşılaması için belirlenmiş en düşük ücrettir. Devlet tarafından belirlenen asgari ücretler birçok iş yerinde çalışanlara verilen ücret olmaktadır. Asgari ücret belirlenirken günlük ücret üzerinden hesaplanırken çalışanlara maaşlar aylık olarak verilmektedir. Asgari ücretle geçinmekte zorlanan kişiler acil olarak paraya ihtiyaç duyduklarında kredilere başvurabilmektedir.

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Kredi çekebilmek için kredi geçmişinizin ve kredi notunuzun iyi olması gerekmekte bankanın incelemesi sonucunda kredi kullanabilirsiniz. Bankalar sizin için geri ödeme planları oluşturarak ona göre kredi miktarları ayarlamaktalar. Bankalar bu ödeme planını oluştururken sizin için ihtiyaç kredisi kampanyaları oluşturmaktalar ve buna göre kredi imkanı sunmaktalar. Bankanın istediği şartları yerine getiriyorsanız kredi notunuz iyi ise banka size uygun krediler hazırlayıp size sunarlar.

"<yoastmark

En Fazla Ne Kadar Kredi Çekilebilir

Size kredi verecek olan bankadan önce bankaların genel olarak kredi sağlarken sizden istedikleri şartlardan bahsedelim. Yeni çıkan bir yasa sayesinde asgari ücretli çalışan kişilere de kredi verilmeye başlandı. Yasaya göre aylık ödemenizin, kredi kartı borcunuzun ve diğer banka işlemlerinizin toplam miktarı maaşınızı geçmemelidir. Bu durum doğrultusunda sizlere kredi verilebilmektedir, aşağıda çekeceğiniz krediye göre aylık ödeme tahminleri bulunmaktadır. Bu miktarlar ve diğer miktarlara göre kendi durumunuzu belirleyip ona göre hareket edebilirsiniz.

10000 TL ve 1 yıl vade ile kullanılacak kredi için aylık geri ödeme 1016 TL

23000 TL ve 3 yıl vade ile kullanılacak kredi için aylık geri ödeme 1020 TL

33500 TL ve 5 yıl vade ile kullanılacak kredi için aylık geri ödeme 989 TL

Tutarlar şuan böyle hesaplanmakta olup sizin başvuru yaptığınız dönemde değişiklik gösterebilmektedir ama yaklaşık olarak bu tutarlar geçerli olacaktır.

"<yoastmark

Asgari Ücretliye En Kolay Kredi Veren Bankalar

Sizin için en uygun faiz oranlarını ve vade seçeneklerini sunanlar genellikle bankaların dijital bankacılık sistemleri olmaktadır. Bankalara göre daha çok kampanya yapılan dijital bankacılık platformlarını seçebilirsiniz kredi kullanacakken.

En Para QNB Finansbank’ın hizmeti olan bankacılık sistemidir.

Cepteteb adından da anlayabileceğiniz gibi TEB bankasının bir hizmetidir.

Yapı kredi bankası, Akbank, İş Bankası, Denizbank da sizin için kredi imkanları veren bankaların arasında olup tercihinizi bu bankalardan yana kullanabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ