Akbank’ta Nakit Avans - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Akbank’ta Nakit Avans

9 Şubat 2020

Akbank’ta Nakit Avans; Her zaman söylendiği gibi teknoloji çağına hiç yabancılık çekmeksizin hemen adapte olan Akbank’ta artık her şey çok daha kolay ve hızlıdır. Günümüzün vazgeçilmezi olan kredi kartları bizlere birçok özellikle geliyor. Hem taşınması kolay hem de pratik olan kredi kartlarının özelliklerinden biri de nakit avans özelliğinin bulunmasıdır. Akbank’ın Axess kredi kartından günün her saatinde kolayca nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avans çekme işlemlerini sizlere en yakın Akbank şube ve ya ATM’sinden, Akbank telefon şubelerinden, diğer banka ATM’lerinden ve kısa msj yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Kısa mesaj yolula nakit avans başvurunda bulunabilmek için ‘NA’ yazıp kredi kartınızın son 6 hanesini ve avans çekmek istediğiniz miktarı aralarında boşluk bırakarak yazıp 5990’a gönderebilirsiniz.

Nakit avans hesaplarken ise %1.84 faiz oranı uygulanmaktadır. Örneğin 500 TL’lik nakit avans çekmek istenildiğinde 30 günlük vade ile;

  • Faiz tutarı 11.4 TL olurken
  • İşlem ücreti 28.09 TL olmaktadır. Geriye ödenecek olan tutar ise 539.13 TL’lik bir tutardır.

Nakit Avans Çekerken Taksitlendirebilin !

Nakit avans çekmek isterken bunu taksitlendirebilirsiniz. Akbank Axess kredi kartı sahipleri için geliştirdiği taksitli nakit avans imkanını 12 aya varan vadelerle müşterilerine sunmaktadır. Taksitli nakit avans kredi kartı üzerinden taksitle avans çekme işlemidir. Çekilebilecek taksitli avans tutarı kredi kartı limiti ve banka kredi notuna göre değişiklik gösterebilir. Çekilen avansta faiz oranı aylık ektreye yansımaktadır. Peki bu faiz oranı nasıl hesaplanıyor?

 

Akbank’ta Nakit Avans

3 ayda bir uygulanan akdi faiz oranı ( Türkiye Merkez Bankası’nın belirlediği alışveriş ya da nakit faiz oranı )  ile taksitli nakit avans faizi hesaplanır. Akbank Axess karttan 200 TL – 15.000 TL arasında nakit avans çekebilir, 2 – 12 ayda taksitle geri ödenebilir. Taksitli nakit avans kullanılması durumunda aynı zamanda %20 civarında bir de vergi alınmaktadır. Taksitli nakit avansın geri ödemesini yaparken bir yıl içerisinde 3 defa asgari tutarın ödenmemesi durumunda yasal takip başlatılmaktadır.

Akbank’ta Nakit Avans POS-ATM

Kredi kartlarının taksitli artı para özelliği de bulunmaktadır. Taksitli artı para ile ATM ve POS çekimlerinde kredi kartı limitinizin %80’ine kadar kullanabilirsiniz. İşlem yapılan vadesiz hesaplarda hesabınızda para olması durumda hesabınızdaki paraya hiç dokunmadan artı para kullanımı yapabilirsiniz.

Artı parayı taksitli olarak kullanabilmek için alışverişlerinizde Neo kartınızı kullanarak ya da Akbank ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak artı para kullanımında çekim limiti Neo kartın günlük maxsimum nakit çekim limiti ile sınırlandırılmıştır. Bir de dipnot olarak internet alışverişlerinde taksitli artı para özelliği kullanılamamaktadır.

Taksitli artı para kullanımından sonra geri ödemesini yapmak ve ne kadar ödeyeceğinizi Akbank direkt internet aracılığı ile ya da müşteri hizmetleriyle yapacağınız görüşmelerle öğrenebilirsiniz. Ödeme planınızdaki taksitler mevcut artı para faiz oranı ile oluşacağı için her ayın 15’i taksit başlangıç tarihi olacaktır. Bütün bunlar e-posta yoluyla size ulaştırılmaktadır. Bir örnekle artı faiz ödemesi hesaplayalım;

  • günde 100 TL’lik artı para kullanımında aylık faiz oranı %1,84 iken faiz tutarı 0.06 TL, fon tutarı 0.01 TL, tutar tutarı 0.07 TL olur ve toplam geri ödeme tutarı 100.07 civarında,
  • günde 100 TL’lik artı para kullanımında aylık faiz oranı %1,84 iken faiz tutarı 0.43 TL, fon tutarı 0.06 TL, vergi tutarı 0.02 TL, tutar tutarı 0.51 TL olur ve toplam geri ödeme tutarı 100.51 civarında,
  • günde 100 TL’lik artı para kullanımında aylık faiz oranı %1,84 iken faiz tutarı 1.84 TL, fon tutarı 0.28 TL, vergi tutarı 0.09 TL, tutar tutarı 2.21 TL olur ve toplam geri ödeme tutarı 102.21 TL civarında bulunur.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ