Akbank Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Akbank Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

26 Ocak 2020

Akbank Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama ile Akbank kredi notu sorgulama işlemi nasıl yapılır öğrenmeniz uzun sürmez. Akbank bu konuya ilişkin bir hayli gelişmiş olan mobil uygulamasını gözler önüne seriyor. Findeks notu kredi kullanımı için son derece önemli. Bu yüzden merak edenler sorgulamaya geçiyor. Şöyle ki:

  • Akbank Direkt mobil uygulamasını indirmeniz ve kurmanız gerekiyor.
  • Uygulama içerisinde ‘başvuru ve nakit ihtiyaçlarım’ sekmesi mevcut.
  • ‘Risk raporu KKB’ tercihinde bulunanlar sorgulama yapmış olacaktır.

AkBank Direkt Mobil’de Neler Var?

Yukarıda belirttiğimiz gibi AkBank kredi notu sorgulama işlemi nasıl yapılır merak edenlere mobil uygulama eşlik ediyor. Uygulama ücretsiz ve son derece hızlı. Bunun için zaman kaybetmeden indirmeniz ve kuruluma geçmeniz mümkün olacaktır. Devamında de kredi faiz oranlarından ödeme koşullarına kadar tüm detaylara göz atılabilir.

Mobil uygulama üzerinden sadece KKB sorgulaması gerçekleşmiyor. Bunun haricinde kullanabileceğiniz kredi miktarını da öğrenmeniz esas alınır. Hatta direk olarak mobil uygulamadan başvuruya geçilebilir. Başvuru kısa sürede sonuçlanır ve 1 gün içerisinde hesabınıza aktarılması sağlanır.

Akbank Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır; AkBank Kredi Notuna Neler Etki Eder?

Kredi notunun düşük olması başvurulara olumsuz yanıt almanıza etki eder. Bunun için başvuru öncesinden notu öğrenmeniz ve harekete geçmeniz daha doğru olacaktır. AkBank kredi notu sorgulama işlemi nasıl yapılır merak edenlere uygulamasını sunuyor. Notun belirlendiği kriterler de:

  • Banka taksit ya da borç ödemelerine göre kredi notu değişiklik gösterir.
  • Kişinin diğer kurumlara yapmış olduğu otomatik ödemeler dikkate alınır.
  • Gelir durumundan yaşa kadar tüm esaslar göz önünde bulundurulur.

Örneğin düzenli olarak taksitlerini ödeyen ve otomatik ödeme talimatlarına sahip olan kişilerin daha yüksektir. Bu durum AkBank kredi başvurularından hızlı bir şekilde onay almanıza imkan sağlar. Onaya bağlı olarak 1 günde kredinizin hesabınıza aktarılması sağlanır.

Akbank Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır; AkBank İhtiyaç Kredi Nasıl Çekilir?

AkBank kredi notu sorgulama sonrasında durumunuzu öğrenmiş olursunuz. Örneğin riskli grupta olmayanlar rahatlıkla kredi başvurularına geçebilir. AkBank başvuruları SMS ile internet bankacılığı üzerinden karşılayan bankalar arasında. Mobil uygulamadan sorgulama haricinde başvuruya geçilebilir.

İhtiyaç kredisine ilişkin şubeleri ziyaret etmeniz gerekir. Çünkü müşterilerden bir takım belgeler talep edilir. Belgeler üzerinden de incelemeye geçilir ve krediye yanıt verilir. 24 saat içerisinde yanıt alan müşterilerin kredilerini elde etmeleri sağlanır.

Akbank Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

AkBank Kredi Türleri Nelerdir?

Kredi notuna göz atan müşteriler ihtiyaç kredisine başvurabilir. Gelir durumuna göre %50 oranından kredi çıkması esas alınır. Aynı zamanda yüksek gelir ve kredi notuna göre bu oran %70’e kadar çıkabiliyor. Sadece ihtiyaç değil arkasından:

  • Konut kredisi için de başvurulara geçilebilir.
  • Taşıt kredisi hemen arkasından gelmekte.

Uygun kredi şeklinde de imkanlarını sıralıyor. Burada söylenmek isteyenen faiz oranlarının düşük olmasıdır. Müşteriler faiz oranlarını da mobilden inceleyebilir. Kısacası AkBank mobil uygulama sadece kredi notu sorgulama için temin edilmemiştir. Haricinde kredileri değerlendirmek ve başvuruya geçmeniz mümkün olacaktır.

AkBank Kredi Notu Nasıl Yükseltirilir?

Kredi notuna ilişkin tüm detaylar AkBank mobilden gözler önüne serilmiştir. Mesela nasıl yükseltebileceğinizi bu yolla öğrenmeniz mümkün olacaktır. En başta mevcut borçları kapatarak harekete geçmeniz en doğrusu olacaktır. Hatta otomatik ödeme talimatlarına geçmek bile fayda sağlar. Arkasından mevduat hesabınıza bir miktar para yatırabilirsiniz. Tüm bu işlemler kredi notuna etki eder. Ve daha kolay bir şekilde kredi çekmenize olanak sağlar. Çekim için de:

  • Yine mobil uygulama üzerinden tüm kredileri, faiz oranlarını ve vadeleri inceleyebilirsiniz.
  • Size uygun olan kredi için anında başvurunuzu yaparak yanıt almayı beklemelisiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZ