Akbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır? - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Akbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı ile peşin yaptığınız ancak alışverişi tek seferde ödemek yerine taksitlendirmek isteyebilirsiniz. Alışveriş yaptığınız yerde taksit seçeneği bulunmadığından dolayı sonradan taksitlendirmek isteyebilirsiniz. Örneğin market alışverişleri peşin olarak ödenmektedir, bu peşin ödemeyi nasıl taksitlendirebilirsiniz? Hangi işlem adımlarını izlerseniz Axess sonradan taksitlendirme yapabilirsiniz ve Akbank nakit avans taksitlendirme nasıl yapılır konularında bilgiler yazımızda! Akbank Kredi Kartı Limitleri Arttırmak isteyenler için neler yapması gerektiği bu yazımızın içinde bulunmaktadır.

Akbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Bankaların birçoğunda olan bu sistem sayesinde kredi kartı peşin harcamaları ve kredi kartından kullanmış olduğunuz nakit avansları taksitlendirme imkanı sizlere veriliyor. Akbank axess sonradan taksit ile sizde harcamalarınızı bütçenize göre taksitlendirip zorlanmadan ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı sonradan taksitlendirme nasıl yapılır? Hangi yöntemler ile taksitlendirme yapabilirsiniz?

Akbank Axess Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme

Akbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Axess tek çekim taksitlendirme için, yaptığınız alışveriş tutarının 50  TL ve üzerinde bir tutar olması gerekir. Aynı şekilde Axess nakit avans taksitlendirme içinde çektiğiniz avans tutarının 50 TL üstünde olması gerekiyor. Banka size taksit imkanları 12 aya kadar vermekte. Akbank kredi kartı sonradan taksitlendirme yöntemleri;

  • SMS
  • Akbank Direkt
  • İnternet Bankacılığı
  • Müşteri Hizmetleri

Akbank Kredi Kartı SMS Taksitlendirme

Peşin ödeme yaptığınız alışverişinden sonra banka size sms gönderiyor, yaptığınız harcamayı taksitlendirmek isteyip istemediğinizi soruyor. Eğer taksitlendirmek istiyorsanız gelen mesaja içindeki kodu göndermeniz gerekiyor. 5990 numarasına kodu ilettiğiniz taktirde taksitlendirme işleminiz gerçekleşir.

Akbank Direkt ile Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme

Bankanın mobil uygulamasını kullanıyorsanız bu işlemi uygulama ile kolaylıkla halledebilirsiniz. Sisteme şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı kullanarak giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek devam edin.

  • Menüden kredi kartı sekmesini seçin,
  • Yaptığınız harcamaya tıklayın,
  • Altında bulunan taksitlendir – ertele seçeneğine girin,
  • Taksitlendirmek istediğiniz vadeyi seçin,

Yaptığınız vade seçeneğine göre bankanın belirlediği oranlar doğrultusunda size çıkarılan faiz oranı ile birlikte ödeme planını görebilirsiniz. Axess sonradan taksitlendirme hesaplama işlemini en doğru şekilde bu yöntem ile yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile Sonradan Taksitlendirme

Akbank Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Yukarıda görmüş olduğunuz bütün adımlar burası içinde geçerlidir. Bankaların, internet sitelerindeki menüler kısmı ile mobil uygulama üzerindeki menüler aynıdır. Bundan dolayı mobil uygulama üzerinden yapabildiğiniz bütün işlemleri aynı zamanda bankaların internet sitelerinde de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri ile Kredi Kartı Sonradan Taksitlendirme

Bilmeyenler için Akbank müşteri hizmetleri numarası 444 25 25. Aradıktan sonra telesekreter ile görüşmeyi yaptıktan sonra müşteri hizmetleri ile görüşmek için gerekli tuşlamaları yapın. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra taksitlendirme işlemini yapmak istediğinizi iletin, gerekli incelemelerden sonra bu işleminizi onaylayacaktır. Akbank kredi kartı sonradan taksitlendirme hesaplama hakkında sizlere bilgi verilecektir. Sonuç olarak müşteri hizmetleri, ne kadar faiz oranı olduğunu, seçtiğiniz vadeye göre aylık ödeyeceğiniz tutarı sizinle paylaşacaktır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ