Akbank Kredi Kartı Limitleri Arttırmak - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Akbank Kredi Kartı Limitleri Arttırmak

9 Şubat 2020

Akbank Kredi Kartı Limitleri Arttırmak; 1948’te kurulan ve günümüze kadar hızla büyüyerek gelen ve büyümeye de devam eden Akbank şuan 937 şubesiyle Türkiye’deki en büyük bankalardan biri olmayı başarmıştır. Finans anketlerinde ‘Dünyanın En Değerli 500 Bankası’ listesinde ilk 100′ e girmeyi başaran Akbank bir çok alanda hizmet vermektedir. Akbank kullandığı teknoloji ve deneyimli bankacılarıyla geniş bir kitleye hitap ederek bireysel ve kurumsal müşterilerine çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Müşterilerine kredi kartı konusunda da bonkör davranan Akbank’ta kredi kartı almanız oldukça kolay. Bununla birlikte kredi kartı limitinizin yetmediğini düşünüyorsanız, kredi kartı limitinizi müşteri limitiyle birlikte arttırmanız da mümkün.

Müşteri Limiti Ne Demek ?

Birden fazla Akbank Kredi kartınız olması durumunda kartlarınızı birleştirip tek bir limit üzerinden takip etmenizi sağlayan yeni limit yapısına müşteri limiti denir. Müşteri limitiniz sahip olduğunuz limitinizden yaptığınız harcamalar düşülerek hesaplanır. Örneğin; müşteri limitiniz 8.000 TL, Axess Visa Kart limitiniz 8.000 TL ve Axess MasterCard limitiniz 6.000 Tl ise siz MasterCard ile yaptığınız 6.000 TL’lik harcamanızda Visa ile harcama yapmak için kalan limitiniz 2.000 TL kalacaktır. Axess kartınızla yaptığınız harcamayı ödediğiniz takdirde limitiniz yine ilk haline gelecektir.

Kredi kartı limitinizi sorgulamak istediğinizde ise kartlarınıza tanımlanan limitleri öğrenmek için 444 25 25 i arayarak ya da Akbank Direck İnternet aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Limitleri Arttırmak

Akbank Kredi Kartı Limitleri Arttırmak; SMS ile

Kredi kartı limitinizi arttırmak için SMS ile mevcut limitinizi, kartınızın son dört hanesini, aylık net gelirinizi ve istenilen limiti yazıp 4566’ya kısa mesaj atarak limit attırma talebinde bulunabilirsiniz. Bir diğer yol ise yine Akbank Direkt İnternet aracılığıyla ya da Akbank şubelerinden yapacağınız başvuru sonucunda konu ile ilgili gerekli incelemeler yapıldıktan sonra eğer uygun bulunduğu taktirde kredi kartı limitiniz artacaktır. İsteğiniz dahilinde düzenli limit artışı için otomatik talimat vererek düzenli olarak güncellenmesini de sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu limitleri yurt dışında da kullanabilirsiniz.

Dipnot olarak; kredi kartı yönetmeliklerine göre bir yıl içerisinde 3 defa son ödeme tarihini geçirmiş ve ya asgari tutarın altında ödeme yapılmış ise bütün kredi kartı limitleri dönem borcunun ödenmesine kadar arttırılamaz. Kredi kartı limitinizin arttırılması için düzenli bir şekilde ödeme yapmanız gerekmektedir.

Kredi kartı limit arttırabilindiği gibi düşürülebilir de. Kredi kartı limitinizi düşürmek için hiç kredi kartı borcunuzun olamaması gerekiyor. Eğer kredi kartı borcunuz varsa ve limit düşürme başvurusu sonunda da borcunuzu ödemediyseniz kredi kartı limit düşürme talebiniz dikkate alınmayacaktır. Kredi kartı limitini düşürmek için diğer yollar;

  • İlk olarak telefon bankacılığı sayesinde teknolojiden faydalanarak limit düşürme talebinizi bankamıza saniyeler içinde ulaştırabilirsiniz. Daha sonra müşteri temsilcisi tarafından onaylamak için arandığınızda sizden bazı kişisel bilgiler isteyebilir. Müşteri temsilcisi bu bilgileri altıktan sonra görüşmenizin tamamlanmasının ardından talebiniz gerekli yerlere ulaşacaktır.
  • Kredi kartı limiti düşürmek için kullanılan diğer bir yol da size en yakın Akbank şubesine gitmek olacaktır. Burada yapacağınız limit düşürme talebini bankalarda bulunan hazır dilekçe örneğini doldurarak yapabilir, banka görevlisine iletebilirsiniz.

Limit düşürme talebinde bulunmadan önce aylık yaptığınız harcamaları, gider ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız sizin için çok ama çok faydalı olacaktır. Eğer talebiniz onaylanır ve limitiniz düşürülürse kısa bir süre sonra limit size yetersiz gelebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya gelmemek için ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak bir hesaplama yapıp bir rakam belirlemeli ve bankaya kredi limiti olarak iletmelisiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ