Akbank İnternet Bankacılığı - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Akbank İnternet Bankacılığı

9 Şubat 2020

Yerel bir banka olarak 1948’de kurulan ve günümüze kadar  büyüyerek gelen ve büyümeye de devam eden Akbank şuan 937 şubesiyle Türkiye’deki en büyük bankalardan biri olmayı başarmıştır. Finans anketlerinde ‘Dünyanın En Değerli 500 Bankası’ listesinde 96. sırada yer alan Akbank birçok alanda bireysel ve kurulsal olarak hizmet vermektedir. Akbank çağımıza uygun olarak internet bankacılığı hizmeti de sunmaktadır. Akbank internet bankacılığı ile bankalara gitmeden 7/24 bilgisayar, tablet ve ya akıllı telefonunuzun olduğu her yerde tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz. Yenilenen haliyle Akbank internet bankacılığı artık çok daha kolay. İnternet bankacılığından yararlanmak için indirmek istediğiniz mobil uygulamayı AppStore, Google Play ve Windows Store’den indirebilir kolay ve hızlı erişimin tadına varabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı

Yenilenen haliyle Akbank

Yenilenen Akbank internet bankacılığıyla yapabileceğiniz şeyler aşağıda verilmiştir;

  • Kolayca para transferi yapabilir vergilerinizi ödeyebilirsiniz.
  • Tüm kredi kartı hesap hareketlerinizi taklip edebilirsiniz.
  • Otomatik ödeme talimatı vererek bütün faturalarınızı ödeyebilirsiniz.
  • Yatırımlarınızı her an her yerden takip edebilir,döviz alım satımı yapabilirsiniz.
  • Sigorta bilgilerinizi görüntüleyebilir, onları izlemeye alabilirsiniz.
  • Akbank kurumsal internetle bankaya gitmeye gerek kalmadan toplu para transferleri, maaş ödemeleri, sigorta bilgilerinizi görüntülemek gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.
  • Son 15 günde yapılan transferlerini kolay bir şekilde tek tıkla tekrar edebilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı

İşte tüm bunları gerçekleştirmek için internet bankacılığına üye olmak zorundayız. İlk ekranda müşteri numaranızı girdikten sonra kullanıcı kodunuzu ve şifresini girmeniz gerekmektedir. ‘giriş’e baktıktan sonra telefonunuza gönderilen onay kodunu girerek ‘onay’ butonuna da bastıktan sonra haliyle bütün işlemlerimizi buradan halledebiliriz. İnternet bankacılığında hesap işlemleri için ‘Varlıklarım, Nakit Akışı, Altın Hesaplarım, Vadeli Hesaplarım, Hesap ekstrelerim/Dekont, Hesap Açılışları, Tarifeler, Akbank AG Hesap İşlemleri ‘, kart işlemleri için ‘Kredi Kartları, Borç Öde, Sanalkart, Nakit İhtiyaçlar, Taksit/Erteleme, Kredi Kartı Ayarları, Ek Kart Ayarları’, para transferi yapmak için ‘Havale, EFT, SWIFT, Kolay Transfer ‘, yatırım işlemleri için ‘Yatırım Fonu, Altın, Repo, Tahvil/Bono, Hisse Senedi, Anlık Borsa ‘ menülerinden yararlanabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı

Akbank İnternet Bankacılığı Sitesi

Bütün bunları yapmak için internet bankacılığıma giremiyorum derseniz www.akbank.com adresine girip ‘şifre al’ bölümünde yer alan ‘şifremi unuttum’ butonuna tıklayıp ya da 444 2 525 / 0850 222 25 25 Akbank telefon şubesinden şifrenizi yenileyebilirsiniz. Şifrenizi unutmasanız bile güvenlik amacıyla Akbank internet bankacılığı kullanmaya başladıktan sonra 6 ayda bir otomatik olarak şifre değiştirmenizi ister. Şifrenizi unutup ardı ardına 3 defa yanlış girmek de şifrenizin bloke olmasını sağlar ve yeniden şifre almak durumunda kalabilirsiniz.

Akbank internet bankacılığının nerede olursanız olun kullanabileceğiniz ve çok kullanılan bir diğer özelliği de havale (hangi para birimi olursa olsun kendi Akbank hesaplarınız arasında yapacağınız para transferleri) yapılabilir olmasıdır. Havale yapılabilinmesi için para transferi yapılacak hesabın IBAN numarası veya müşteri numarası gereklidir. Havale yapılan müşteri numarası ve ya IBAN numarasını kaydedip bir dahaki sefere daha seri işlem yapabilirsiniz. Havale işlemlerinizi Akbank internet bankacılığından, çağrı merkezinden, Akbank şubelerinden ve ATM’lerden gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank internet bankacılığı havale ücreti asgari tutar ( 2.20 TL ) ve azami tutar ( 2.20 TL ) olarak kesilir. Akbank internet bankacılığıyla telefon numarasına havale yapmak istersekte kredi kartından normal hesaba para transferi yapılırken asgari tutar ( 8 TL ) ve azami tutar ( 8 TL ), FREE karttan normal hesaba para transferi yapılırken asgari tutar ( 10 TL ) ve azami tutar ( 10 TL )ücreti kesilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ