Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Gerekli Belgeler - - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve Gerekli Belgeler

24 Mart 2022

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu ve gerekli belgeler ile ihtiyacınız olan krediyi alabilirsiniz.

Akbank, müşterilerine özel ihtiyaç kredisi çıkartıp bu müşterilerine özel ödeme planı oluşturuyor. İhtiyaç kredisi koşulları ise birçok tüketicinin kredi kullanmasına uygundur. Faiz oranları güncel duruma göre değişlik gösterir ancak kredi notu yüksek olan banka müşterilerine daha düşük faiz oranları sunuluyor. Vade imkanları da tüketicilere kolaylık sağlayan unsurlar arasındadır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için aşağıdaki aşamaları tamamlamalısınız:

  • İnternet ve web sitesi aracılığıyla kredi başvurusu
  • Cep telefonunuzdan başvuru
  • En yakın Akbank şubesinden başvuru
  • Telefon bankacılığı ile başvuru

Aynı şekilde ihtiyaç kredisine başvuru yapmak için dilerseniz şubeye bile gitmeden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank Direkt sistemi sayesinde internetin bulunduğu her yerden ihtiyaç kredisine başvurmanız mümkündür.

Akbank İhtiyaç Kredisine İnternetten Nasıl Başvuru Yapılır?

İhtiyaç kredisi başvurusu ve gerekli belgeler kanalıyla ihtiyacınız olan krediyi bankadan çekebilirsiniz. İnternette tek tıkla bunu gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden kredi için hızlı başvuru yapabilirsiniz ve bankanın cevabını kısa sürede cep telefonunuza gelecek olan mesajda görebilirsiniz.

Akbank Direkt ile şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi almanız ve parayı anında hesabınıza aktartmanız mümkündür. İmzasız ve belgesiz olarak kullanım gerçekleşiyor.

Akbank İhtiyaç Kredisine SMS ile Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank ihtiyaç kredisine SMS ile başvuru yapmak için Kredi yazın boşluk bırakın ve vatandaşlık numaranızı da yazarak mesajı 4425’e gönderin. Sonrasında SMS ile ihtiyaç kredisi başvurunuz değerlendirilmeye alınacaktır.

Akbank İhtiyaç Kredisine ATM ile Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank ihtiyaç kredisi için almak için başvuru kanalları arasında ATM’leri de bulabilirsiniz. ATM kullanırken giriş tuşuna bastığınızda ihtiyaç kredisi başvurusu işlemini seçin. İlk olarak cep telefonu ve vatandaşlık numaranızı yazın, başvurunuzu tamamlayın. Cep telefonunuza SMS ile kredi başvurunuzun yanıtı gelir. Sonrasında Krediniz çıktığında şubeden paranızı alabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisine Telefon ile Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank ihtiyaç kredisine telefon bankacılığı ile başvurmak istiyorsanız 444 25 25 hatlı müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra. Önce 4 sonrasında ise 2’yi tuşlayın. Sonrasında cep telefonu numaranızı da tuşlamanız gerekir. 7/24 kredi başvurusu yapmanız mümkündür.

Akbank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Akbank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler;

  • Nüfus cüzdanı,
  • Pasaport,
  • Adres belgesi-ikametgah
  • Son 3 aydaki telefon, su, doğalgaz, elektrik vb. fatura,
  • Çalışma şeklinize göre belirtilen gelir belgesi
  • Son olarak kredi notu yeterli olmalı.

Akbank ihtiyaç kredisi için internet bankacılığından değil de direkt Akbank web sitesi üzerinden başvuru yapmak istiyorsanız talebinizi siteden iletin. Öte yandan bankanın müşterisi olmak zorunda değilsiniz. Talebinizi yolladıktan sonra yetkililer sizi arayarak kredi başvurunuz hakkında detaylı görüşme yaparlar.

Akbank İhtiyaç Kredisi Ne Kadar?

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu ve gerekli belgeler ile ilgili aşamalar bittiğinde kredi talebiniz değerlendirilip ve sonuç olumlu olursa en kısa sürede çekim yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi için bankanın vermiş olduğu vade 60 aya kadardır. Faiz oranları o günün şartlarına, kredi notuna ve vade sayısına göre değişir. İhtiyaç kredisi hesaplama aracı üzerinden kullanmak istediğiniz kredi tutarını ve vade sayısını belirtebilirsiniz. Bunun üzerine aylık ödemeleriniz ve faiz oranınız gösterilecektir. Toplam geri ödeme tutarı, efektif yıllık faiz oranı da öğreniliyor.

100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunuluyor; banka her müşteri için durum değerlendirilmesi yaparak alabileceğiniz kredi miktarı hakkında size bilgi verir. 100.000 TL üzerinde de kredi kullanılabiliyor ancak bunun için Akbank şubelerinden işlem yapmanız gerekiyor.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ