Akbank EFT ve Havale Ücreti 2022 - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Akbank EFT ve Havale Ücreti 2022

Akbank EFT Ücreti ne kadar; Akbank’tan başka bankaya EFT ve Havale masrafları ne kadar sorularının cevapları. Akbank havale ne kadar sürede tamamlanır, Akbank EFT fiyatları, Akbank Havale Fiyatları? Sorularının yanıtları sizlerle.

Akbank EFT ve Havale Ücreti 2021

Akbank EFT ücretleri ve Akbank havale masrafları 2022 yılındaki fiyatları; konusunda bilgileri barındıran yazımızı sizlerin keyif alması için hazırlandı. Gelişen teknolojiyle birlikte artık günümüzde para gönderme para transferleri işlemlerini banka şubesine gitmeden akıllı cihazlarımız aracılığıyla yapabilmekteyiz. Teknolojinin bize sağlamış olduğu bu kolaylığı fark eden kişiler; bankaya gitmeye gerek kalmadan bütün ödemelerini ve işlemlerini internet üzerinden halledebilmektedir. Bu yazımızda sizlere yardımcı olması olmak amacıyla yaptığımız araştırmalarla; havale nedirEFT nedirAkbank EFT ve havale ücreti 2022; ne kadardır gibi aklınıza takılabilecek sorular için yazımızı hazırladık. Ayrıca bu gibi yazılarımızı incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz yazılarımızdan bir tanesi de Akbank Hesap Kartı Başvurusu yazımızdır.

Havale Nedir?

Artık günümüzde hemen hemen herkesin bir banka hesabı bulunmaktadır. Hesaplara para gönderme işlemleri içinde en yaygın olanlardan biri de havale işlemidir. Havale işlemi, aynı bankanın kullanıcılarının aynı banka üzerinde bulunan iki hesap arasındaki para transferi anlamına gelmektedir. Bunu bir örnek ile açıklayacak olursak Akbank bankasında hesabınız bulunmakta ve kira ödemesi yapacağınızı düşünelim. Kirayı ödeyeceğiniz ev sahibinin de Akbank’da hesabı varsa yapılacak olan bu para transferini yine Akbank bankasına gerçekleştireceğiniz için yapılan para transferinin adı havaledir.

EFT Nedir?

Hesaplar arası para transferlerinin bir diğeri ve yine oldukça fazla şekilde tercih edilen EFT işlemi. Bu işlem havale ile biraz ters konumdadır; EFT iki banka arasında yapılan para transferi anlamına gelmektedir. Yine benzer bir örnek ile açıklayacak olursak ev kirasını ödemek istiyorsunuz. Sizin hesabınız para göndereceğiniz banka Akbank ama ev sahibinizin hesabı İş bankasında bulunmaktadır ve ev sahibinize para göndereceksiniz. Örnekte de görebileceğiniz gibi birbirinden farklı iki banka arasında yapılan para transferine EFT denilmektedir.

Akbank Havale ve EFT İşlemi Ne Kadar Sürer?

Akbank EFT ve Havale Ücreti 2021

Havale ve EFT İşlemi Ne Kadar Sürer?

Bankaların hesapları arasında gerçekleşecek olan para transferi işleminde de bankaların her işleminde olduğu gibi bir miktar beklemek gerekmektedir. Hangi banka olursa olsun yapmayı planladığınız havale işlemi saat kaç olursa olsun; en fazla iki dakika içinde karşı hesaba gitmektedir. EFT ile para gönderme işlemi ise mesai saatleri içerisinde yapılmalı; bu süre ortalama 15 dakikaya kadar çıkabilmektedir.

Akbank EFT ve Havale Ücreti 2022’de Ne Kadar?

EFT ve Havale işleminizi gerçekleştirilebileceğiniz birden fazla yol bulunduğundan dolayı seçmiş olduğunuz platforma göre fiyatlar değişebilmekte. Aşağıda listelemiş olduğumuz para transferleri yapabileceğiniz yolları ve Akbank EFT ve havale ücreti 2022 hakkında bilgi alabilirsiniz.

Akbank EFT ve Havale Ücreti 2021

1- Banka Şubesinden Havale; havale işleminizi Akbank şubesi ile yapacak olursanız ödeme yapmanız gereken ücret 35 TL.

2- ATM’den Havale; Havale işleminizi ATM’den yapacak olursanız ödeme yapmanız gereken 10 TL.

3-Akbank Direkt ile Havale; havale işleminizi Akbank internet bankacılığı ile yapacak olursanız ödeme yapmanız gereken ücret 1 TL.

4- Bankadan EFT; EFT işleminizi Akbank şubesinden yapacak olursanız ödeme yapmanız gereken 60 TL ve bu tutar göndereceğiniz miktara göre değişiklik gösterip 500 TL’ye kadar çıkabilmekte.

5-ATM’den EFT; EFT işleminizi Akbank ATM’leri aracılığı ile yapacak olursanız ödeme yapmanız gereken 15 TL.

6- Akbank Direkt ile EFT; havale işleminizi Akbank internet bankacılığı ile yapacak olursanız ödeme yapmanız gereken ücret 1,5 TL.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ