Akbank EFT Saatleri - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT işlemi, Akbank’ta bulunan hesabınızdan başka bir bankada bulunan hesaba para aktarılmasıdır. Havale işlemi ile karıştırılmamalıdır. Havale işlemini 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Akbank EFT işlemi ile ilgili aklınızdaki genel soruları ele alacağız bunlar genelde; hızlı olarak hesaba geçer mi, EFT saatleri nelerdir, EFT ücretleri ne kadar, diğer hesaba geçmediğinde ne olacak gibi sorular. Gelin bunların nasıl olduğuna göz atalım.

Akbank EFT Hesaba Çabuk Geçermi

Akbank EFT saatleri içinde verilen EFT işlemleri genel olarak 3 ile 10 dakika arası diğer bankadaki hesabınıza ya da göndermek istediği başka birinin hesabına kolaylıkla geçmekte. Ama banka sisteminde oluşan sıkışmalar, sistemde oluşan sıralar bu işin biraz aksamasına sebep olabilir. EFT işlemi verdiğiniz zaman oluşan yoğunluktan dolayı işlem süresi 30 dakikaya kadar çıkabilir. Sistem yoğunluğu azaldığı zaman ya da işlem sırası size geldiğinde EFT işleminizi hızlıca gerçekleştirecektir.

"<yoastmark

Akbank EFT Saatleri

Genel olarak her bankada EFT işlem saatleri yaklaşık olarak mesai saatleri ile aynı olmaktadır. Akbank EFT saatleri bunların birazcık dışına çıkarak bu işlemi biraz uzatmışlardır. Sabah mesaisi ile Akbank EFT işlemi başlayıp, mesai bitimine yarım saat kala sona ermektedir. Bu işlem şubelerde bu durumdadır. İnternet bankacılığı ve mobil uygulama ile yapacağınız işlemlerde ise EFT işlemi mesai ile başlayıp, mesai bitiminden on beş dakika ileri atılmıştır.

Akbank Şubelerinde EFT Saatleri: 09.00-16.30

Akbank ATM’leri EFT saatleri :09.00-16.30

Mobil Uygulamada EFT saatleri: 09.00-17.15

İnternet Bankacılığında EFT saatleri: 09.00-17.15

"<yoastmark

Akbank EFT Ücretleri

Her bankada olduğu gibi Akbankta EFT işleminden ücret kesmekte. Şunu belirtmeliyim ki, EFT işleminde maaşınızın yattığı hesabı kullanırsanız bankanız sizden EFT ücreti kesmemekte Akbank bu kolaylığı size sağlayan bankalardan biri. EFT işlem ücreti şubede, mobil uygulamada, internet bankacılığında farklılık göstermektedir.

Akbank Şubelerinde EFT ücreti: 75 TL – 750 TL arası

Akbank ATM’leri EFT ücreti: 18 TL

Mobil Uygulamada EFT ücreti: 6.75 TL – 20 TL arası

İnternet Bankacılığında EFT ücreti: 9.50 TL – 20 TL arası

 

 Akbank EFT İşleminin Hesaba Geçmeme Nedeni

EFT işleminin hesaba geçmemesinin bazı nedenleri vardır. Bu nedenlerin genelinde parayı gönderen kişinin yaptığı hatadan dolayı olmaktadır. Bu hatada çoğunlukla EFT işlemi yapılan hesap sahibinin adının yanlış yazılmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Akbank EFT saatleri içinde yapılan EFT işlemlerinde böyle bir hata meydana gelirse paranız geri hesabınıza yaklaşık olarak 45 dakika içinde geri gelir. Hesaba geçmemenin diğer bir büyük nedeni de yukarı da bahsettiğimiz gibi işlem sırasından dolayı EFT işleminizin beklemede olmasından dolayı kaynaklanmaktadır.

"<yoastmark

Akbank Havale ve EFT işlemi

Yukarıda bahsettiğimiz gibi EFT işlemi Akbank hesabınızdan başka bir bankada bulunan hesaba para aktarılması. Havale işlemi Akbank hesabınızdan başka bir Akbank hesabına para aktarılmasıdır. Bu ikisi birbirine karıştırılmamalı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ