32 Günlük Mevduat Faizi Oranı - 7/24 Kredi Haber Portalı - 7/24 Kredi Haber Portalı
7/24 Kredi Banka Bilgi Platformu

32 Günlük Mevduat Faizi Oranı

13 Mayıs 2020

 

"<yoastmark

32 Günlük Mevduat Faizi Oranı

Merkez bankasının politikalarında yaptığı değişikler sonucunda mevduat faiz oranlarında düşüş yaşandı. Politikalarda yapılan 200 puanlık indirim sonucunda bütün bankalarda bankaların müşterilerine sağladıkları mevduat faizlerinde düştü. En Yüksek 32 Günlük Mevduat Faizi Oranı Veren Bankaları araştırarak sizin için bu yazımızı hazırladık. Paranızı döviz olarak değerlendirdiyseniz ve paranızın döviz olarak faiz getirmesini istiyorsanız HSBC Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları yazımızı okumalısınız. Türk Lirası olarak parası bulunanlar bu düşüşten sonra paralarını nasıl değerlendireceklerini de düşünmeye başladılar. Hangi bankanın en fazla mevduat faiz oranı verdiğini araştırmaya başlandı. Merkez bankasının yaptığı bu değişiklikten sonra faiz oranları şimdiye kadar en düşük zamanlarını yaşamaktadır. Bundan dolayı faiz oranlarını araştırdık oranlar yazımızın devamında.

"

Mevduat Faiz Oranlarının Son Durumu

Kredi faizlerinde yapılan indirimler 32 Günlük Mevduat Faizi Oranı da etkiledi ve müşterilere verilen vadeli hesaplardaki faizlerde bundan etkilendi. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu oranlar son on yılın en düşük faiz oranları olarak gözüküyor. Devletin ekonomik politikaları sonucunda yapılan Merkez Bankasındaki indirimler ile birçok banka faiz oranlarında indirime gitti. Paraları bankaların vadeli hesaplarında bulunan vatandaşlar indirimler sonucunda olumsuz etkilendi. Hükümetin almış olduğu tedbirler ile oluşan durumun sonucunda vatandaşlar diğerlerine göre yüksek mevduat faizi veren bankaları tercih ediyorlar. Faiz oranları sık sık güncellenmeye başlandı bankalar arasında bu olaydan dolayı. Bu zamanda güncellemeler bir nebze azalmış olup bankaların verdiği faiz oranları oturmaya başladı.

"

32 Günlük Mevduat Faizi Oranı Bankalar Listesi

Yapılan son değişikliklere rağmen en yüksek mevduat faizi veren bankada bir değişiklik olmadı diğer bankaların sıralamalarında değişiklik olmuştur. Burgan bank bu faizi en yüksek banka olma unvanını elinde tutuyor. Yüzde 11,30 verdiği faiz oranı ile diğer bankaların birçoğuna göre oldukça iyi bir oran ile müşterilerinin memnuniyetine önem vermektedir. Diğer bankaların 32 günlük mevduat faiz oranları aşağıda sıralanmıştır.

Garanti Bankası 32 günlük faiz oranları yüzde 11,25

Odeabank 32 günlük faiz oranları yüzde 10,10

QNB Finansbank 32 günlük faiz oranları yüzde 10,10

Şekerbank 32 günlük faiz oranları yüzde 9,75

Akbank 32 günlük faiz oranları yüzde 9,50

Alternatif Bank 32 günlük faiz oranları yüzde 11,25

HSBC 32 günlük faiz oranları yüzde 11,00

Ziraat Bankası 32 günlük faiz oranları yüzde 9,5

Faiz oranları yukarıdaki şekilde bulunmaktadır bu dönemde. Unutmamanız gereken bu faiz oranları saatlik olarak değişmektedir siz bunu okuduğunuzda değişmiş olabilirler fakat genel olarak en yüksek sunanlar yine diğerlerine göre yüksek sunacaklardır.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ